Preskočiť na obsah

7 manželov Evelyn Hugo – Taylor Jenkins Reid

  Sedem manželov Evelyn Hugo
  Je to román od americkej spisovateľky Taylor Jenkins Reid, ktorý hovorí príbeh fiktívnej hollywoodskej hviezdy Evelyn Hugo. Evelyn je úspešná, krásna, bohatá žena, ktorej by nie jedna závidela, no pod povrchom sa skrývajú klamstvá, nevera, násilie a tajomstvá, ktoré je Evelyn odhodlaná odhaliť. Rozhodne sa poskytnúť svoj príbeh mladej novinárke Monique, ktorá sa nachádza vo veľmi ťažkej životnej situácii a tak ponuku príjme a Evelyn môže začať rozprávať.
  Evelyn vyrastá v chudobnej rodine na Manhattane, jej mama zomiera veľmi mladá a ona tak zostáva sama s násilným otcom a s cieľom jej matky – stať sa herečkou. Do Hollywoodu sa dostáva vďaka jej prvému manželovi, s ktorým sa po chvíli rozvádza. Spozná producenta „Sunset Studio“ Harryho Camerona, ktorý sa stane jej doživotným priateľom. Po niekoľkých menších rolách vo filmoch dostáva príležitosť zahrať si jednu z hlavných postáv Jo v Malých ženách, kde spoznáva Celiu St. James. Zo začiatku Evelyn pociťuje k Celii veľkú závisť, ale po chvíľke hľadania si spoločnej cesty sa z nich stanú kamarátky. Evelyn neskôr v živote zisťuje krutú pravdu o jej druhom manželovi a začína si uvedomovať že k Celii pociťuje viac než len priateľskú lásku. A tak začínajú roky plné lásky, priateľstva a úspechu, ale zároveň aj plaču, tajomstiev, klamstiev a skrývania. Evelyn odhaľuje novinárke, že ani jeden z jej siedmych manželov nebol jej pravá životná láska, ale bola to práve Celia.
  Časy v Hollywoode boli kruté a ich láska musela zostať utajená a napriek veľkej láske sa ich cesty musia rozísť. Ich život pokračuje. Evelyn sa stáva matkou a spoznáva ďalších svojich manželov, aj keď jej srdce nepatrí ani jednému z nich.
  Po niekoľkých rokoch sa stretávajú s Celiou opäť a zisťujú že ich spoločná cesta stále nie je na konci. A tak napriek všetkému tomu dajú šancu. Odchádzajú spolu žiť ďaleko od slávy do Španielska, kde Celia dožije svoj život. Evelyn zomiera jej životná láska a s tým sa jej príbeh končí.
  Monique tak dopíše jej príbeh a zisťuje, že Evelyn plánuje spáchať samovraždu.
  Rok po jej smrti vychádza jej biografia „Sedem manželov Evelyn Hugo“ a s ňou aj všetky tajomstvá, ktoré boli dovtedy ukryté pod povrchom.
  Kniha nám predáva myšlienku toho, že nie všetko je tak ako to vyzerá a každý ma svoj príbeh, ktorý nerozpráva. Hovorí o láske a o všetkom čo so sebou prináša. Láska nie je vždy ideálna, je za ňou množstvo sĺz a obety, ale oplatí sa pre ňu bojovať.