Preskočiť na obsah

9. November

  Collen Hoover je autorka bestsellerov a kniha „9 November“ je ďalším príkladom jej umeleckého diela. Táto kniha je neobyčajným príbehom lásky, straty a nádeje, ktorý nechá čitateľa zmäteného, ale zároveň hlboko dojatého.

  Príbeh sa začína s osudným stretnutím dvoch postáv, Fallon a Bena, na 9. novembra. Fallon je mladá herečka, ktorá sa snaží začať nový život po nehode, ktorý zmenil zvrátene jej perspektívou na svet. Ben je mladý spisovateľ, ktorý sa snaží prekonať tvorčí blok. Ich vzťah začína ako krátke stretnutie na jednu noc, no záhadne sa rozhodnú stretnúť sa každý rok presne na 9. november počas piatich rokov.

  Hooverova dokonale vytvára atmosféru knihy, ktorá je naplnená emóciami a napäťím. Jej schopnosť vytvoriť viacdimensionálne postavy a autentické dialógy robí z príbehu niečo viac ako len bežný romantický román. Fallon a Ben sú postavy, ktoré sa zdajú byť tak reálne, že si ich niekto dokáže predstaviť ako svojich priateľov.

  Jedným z najväčších silných bodov knihy je spôsob, ako Hooverova formalizuje čas v príbehu. Každý rok na 9. november sa čitatelia dozvedajú o nových udalostiach v životoch Fallon a Bena, ktoré sú spojené s ich stretnutím. Tento opakujúci sa motív dodáva príbehu hlbšiu vrstvu a emócionálnu súvislosť, ktorá nedovoľuje čitateľom odložiť knihu.

  Ďalším pozoruhodným aspektom knihy je jej schopnosť vykresliť citovú zraniteľnosť a bolesť postáv. Fallon a Ben majú svoje vlastné démony a bolesti, čo ich robí viac ľudskými a zraniteľnými postavami. Ich pociticky bytia vo svete, ktorý sa ich snaží stlačiť, je základom, na ktorom Hooverova vytvára ich vzťah.

  Nie všetko však ide v príbehu hladko. Niektoré časti príbehu sa zdajú byť predvídateľné a klipuše. Hooverova niekedy upadá do klišé a romantických trope, ktoré by mohli byť pre niektorých čitateľov otravné. Avšak, napriek týmto chybám, príbeh stále udržuje svoj čar a dokáže nájsť spôsob, ako zaujať a pohltiť čitateľov.

  Celkovo povedané, „9 November“ od Colleen Hoover je príbeh, ktorý nechá čitateľa v duši rerídne. Je to príbeh o láske, bolesti, zážitkoch a odvahe, ktorý upúta od prvej stránky a necháva pozastaveného a zmäteného až po poslednú stránku. Hooverova jedinečne kombinuje lyrický jazyk s čarovnými postavami a zaujímavým zápletkom a vytvára knihu, ktorá je nemožné odložiť.

  Pre všetkých, ktorí milujú romantické príbehy s hlbokou emócionálnou súčinnosťou, odporúčam si prečítať “ 9 November“. Táto kniha dodá čitateľom iných perspektív na lásku a osud, a pritom pobaví a rozdráždi ich srdce. Colleen Hoover je majsterkou svojho remesla a jej najnovšia kniha je ďalším dôkazom toho, že románová literatúra neprestáva prekvapovať a rozvíjať sa.