Preskočiť na obsah

Adam Kováčik – Zhoríme

    Vďaka obálke som mala pri prvom čítaní dojem že sa bude jednať o nejakú romantickú knihu avšak po dočítaní knihy som nevedela prísť na spojitosť s príbehom. Odstupom času a po 2 prečítaní som si odvodila zviazané ruky na obálke ako zviazanosť ľudí v minulosti a bohužiaľ aj v prítomnosti v prejavovaní svojho názoru a v hľadaní pravdy a následným potrestaním za odvahu.

    Kniha začína príbehom mladého Reného ktorý si odpykal svoj 8 ročný trest a dej pokračuje množstvom nečakaných zvratov a situácii. René začne pracovať ako vyhadzovač v nevestinci ktorý vlastní jeho kamarát a tam spoznáva svoju lásku Dany (ktorá je študentkou vysokej školy a chce sa stať novinárkou , snaží sa dokončiť diplomovú prácu aby mohla úspešne dokončiť svoje štúdium). Po čase ho jeho kamarát začne žiadať aj o iné služby o ktorých René presnejšie nič nevie, pri jednej akcii sa začnú veci pomaly kaziť. Dej ktorý sme si mysleli že môžeme ľahko predvídať sa zrazu otočí o 180 stupňov. Očakávaný záver so šťastným koncom sa obratí na koniec so smutným až tragickým koncom.

    Autor opísal veľmi realistický príbeh ktorý sa až nepríjemne podobá na veci a udalosti z dnešného sveta. Svojím pútavým štýlom vedel držať čitateľa napätého až do konca. Kniha je plná myšlienok, ktoré vás nútia nad textom a ich významom premýšľať.

    Knihu na 100% odporúčam prečítať, zaver tejto knihy je príjemná zmena od ostatných koncov so šťastným koncom. Človek sa po konečnom zvrate začne zamýšľať nad krutosťou ľudskej rasy a nad skutočnosťou že sa niečo také môže stať hocikomu z nás v hociktorý deň.