Preskočiť na obsah

Adrenalín, Zlatan Ibrahimovič, Luigi Garlando

  Autorom knihy sú Luigi Garlando a samotný Zlatan Ibrahimovič. Má 287 stránok a vydalo ju vydavateľstvo TIMY PARTNERS v roku 2022.
  Zlatan Ibrahimovič je bývalý profesionálny futbalista a niekdajší viacnásobný zahraničný hráč roka a najlepší hráč Serie A. Je historicky najlepším strelcom švédskeho národného tímu a jediným cudzincom, ktorý v Taliansku vyhral súťaž o kráľa strelcov s dvomi rozdielnymi klubmi.
  Zlatan Ibrahimovič už nepotrebuje dokazovať svoju silu a pripomínať nám veľké športové úspechy, a tak sa rozhodol odhaliť ako sa mení jeden futbalový boh, a ako sa vyrovnáva s tým, čo mu prinesie budúcnosť, a to bez pokrytectva, ako zrelý muž bojujúci i s pochybnosťami, ktoré sa musí naučiť prijať.
  Oscilujúc medzi adrenalínom a rovnováhou sa nám odhaľuje úprimným rozprávaním, bohatým na anekdoty. Sila, húževnatosť a odvaha spoločne s nehou a krehkosťou priviedli chlapca z Rosengardu až na futbalový olymp.
  V knihe je veľa informácii či už o samotnom Zlatanovi alebo o zákulisí veľkého futbalu. Kniha patrí určite medzi moje top futbalové autobiografie a odporúčam ju všetkým fanúšikom aj nefanúšikom futbalu.
  ,,Toto nie je evanjelijum dajakého boha. Iba denník štyridsaťtri ročného muža, ktorý bilancuje svoju minulosť a priamo hľadí budúcnosti do očí, akoby to bol ďalší súper, ktorému treba čeliť. “