Preskočiť na obsah

Agata Christie- Smrť na Níle

    Príbeh sa odohráva na výletnej lodi, ktorá sa plaví po níle. Hlavnými postavami sú Hercule Poirot, Jacqueline de Bellefort, Simon Doyle, a Linnet Ridgewayová. Jacqueline de Bellefort sa zasnúblia so Simonom Doylom, ale keď Simon Doyle spoznal Linnet Ridgewayovú, zasnúbil sa radšej s ňou. Išli na svadobnú cestu na loď na Níle. Neskôr v knihe je Simon Doyle postrelený a Linnet Ridgewayová zavraždená s dvomi ďaľšími ľuďmi.
    Kniha sa mi páčila, no prvých sto strán autorka rozvíja dej, napr. dôvody vyskytovania sa hlavných alebo vedľajších postáv na lodi, alebo autorka píše o nezaujímavých udalostiach na lodi. Dej začína byť dynamický až v druhej tretine knihy, kedy dôjde k prvej vražde. Zápletka bola presvedčivá a postavy vieryhodné.
    Nesymaptizoval som asi s nikým , nie úplne. S každou postavou som sympatizoval v rôznych veciach, napríklad rozhodnutia v nákladových situáciach alebo v názoroch, ale s nikým som nesympatizoval naplno. Linnet bola celkom panovačná, ale aj múdra, čo sa mi podobá na moju kamarátku Sofiu.
    Túto knihu som vedel odložiť tak prvých sto strán.
    Knihu by som si rozhodne prečítal ešte raz, a dával by som väčšiu pozornosť detailom.