Preskočiť na obsah

Ako nájsť vraha, dobre dievčatá končia zle

  Ako nájsť vraha 2: Dobre dievčatá končia zle

  Pippa Fitz Amobiová sa rozhodla že už nebude riešiť prípady kvôli svojej ochrane a aj ochrane svojej rodiny. Namiesto toho si z Ravim Singhom založila podcastovú stránku na ktorej opisovala prípad s minulého roka. Pippa prisľúbila svojim rodičom že prípady nebude riešiť ale všetko sa zmenilo. Jej kamarát od detstva sa stratil. Jamieho Reynolds sa stratil a polícia vyzerá tak, že ich to moc nezaujíma. Tak musí Pippa svoj sľub porušiť.

  Jamieho mama a brat informovali Pipp o zmiznutí Jamieho. Ale Pipp na polícií povedali že nemajú čas. A tak to musela vyriešiť ona. Ako prvé vypočula Jamieho mamu a brata aby vedela či to je vážne, ale stačil jej len jeden pohlaď na jeho mamu a vedela že to nebude taký ľahký prípad. Prehľadala Jamieho izbu či tam nenájdu nejaké veci ktoré by nadväzovali k jeho zmiznutiu. Našli tam jeho počítač a hodinky. Počítač bol zamknutí tak dala Pippa úlohu jeho bratovi aby ho skúsil odomknúť, no to ešte nevedeli že to bude trvať viac než si mysleli.

  Pipp vypočula všetkých ktorý mali nijaké informácie ohľadom Jamieho zmiznutia a postupne sa snažila vytvoriť časový postup jeho dna. Pipp počas toho zistí že Jamie a ďalší dvaja muži si písal s volavkou. Udejú sa aj dalšia divné veci ktoré na Jamieho vôbec nesedia. Nájde nôž ktorý Jamie ukradol v noc keď zmizol alebo aj hodinky ktoré chýbajú susede. Jeho mama nájde aj zakrvavený sveter.

  V jedno ráno v rádií vyhlasujú že našli mŕtvu osobu a popis sa podobá Jamiemu ale našťastie to nie je on. Po tomto zážitku Pipp začne strácať nadeje a chce sa hľadania vzdať. Pippin sused Charlie jej pomôže spraviť ďalší krok a už sa to posúva rýchlo. Pipp pokračuje v hľadaní a vypočúva Luka Eatona ktorí si tiež písal s volavkou. Príde jej divné že všetci muži s ktorými bola volavka v kontakte mali 29-30 rokov. Keď popremýšľa príde na to že volavka niekoho hľadá. Ten niekto je detský vrah dieťa Brunswick.

  Keď konečne zistí kto je dieťa Brunswick vyhľadá ho aby sa s ním porozprávala. Povie jej že Jamie je u neho doma v bezpečí a že volavka ho využívala na to aby zistila kto jej zabil sestru. Keď sa s ním rozpráva vtrhne tam Charli s zbraňou mierenou na Stanleho. Pip stratí vedomie a zobudí sa až v nemocnici kde sa dozvie že Stanley je mŕtvy. Spraví mu pohreb lebo zomrel kvôli nej. Nakoniec ale splnila svoju úlohu a našla Jamieho a tak oslavuje spolu s jeho rodinou.
  Ema Holleitnerová 7.C Zakladná Škola Ľudovita Štúra.