Preskočiť na obsah

Ako si získať priateľov, pôsobiť na ľudí a uspieť v meniacom sa svete

    Ako si získať priateľov, pôsobiť na ľudí a uspieť v meniacom sa svete

    Reflexia(Úvaha)

    Na túto knihu som narazila nedávno. Myslím si, že táto kniha má viac ako len tipy ako si, teda získať priateľov a byť lepším človekom. Kniha ponúka veľa tém, ktoré nás môžu posunúť vpred a ku každej téme je vlastný príbeh. Po tejto knihe by som určite nesiahla pred pár rokmi, určite ani mnohí z Vás. Pretože človek si myslí, že táto kniha mu vôbec nič nedá alebo ho neposunie vpred. Ale opak, je teda pravdou.
    Najviac ma táto kniha zaujala originalitou a podľa mňa veľkým potenciálom, že sa môžeme, ako osobnosť posunúť vpred. Kniha je, teda rozdelená do kapitol s rôznymi príbehmi. Mňa zaujal jeden, o ktorom by som Vám chcela povedať. Hlavnou témou tohto príbehu je strach . Podľa mňa strach je veľmi zlý, pretože môže byť aj spúšťač rôznych chorôb, celkovo ľudia, keď pociťujú strach nemajú radosť zo života. Ja som práve ten typ človeka, ktorý veľmi premýšľa a stres ma sprevádza skoro stále. V tomto príbehu som si uvedomila veľa, že sa nemám stresovať hlavne to, čo už nezmením. Teda tento príbeh je o tom ako ľudia žijú v dennodennom strachu. A tak strach vyvoláva stres čo je veľmi zdraviu neprospešné. V príbehu hovorí psychológ, ako ľudí predtým trápili obyčajné veci ako hádky s manželom, spory v rodine. Áno, teda aj toto sú vážne problémy ale teraz hovorí psychológ, že ľudí trápi strach. Obávajú sa zo straty zamestnania, z budúcnosti.. Sú to vážne veci o ktoré sa boja ľudia dnešného sveta. Príbeh poukazuje aj na to, že človek by si mal užívať prítomný okamih života. A netreba sa stresovať minulosťou alebo budúcnosťou. Teda človek by sa mal zamerať na prítomnosť a začať robiť malé kroky ku tomu aby sme nemali strach z budúcnosti. Aj, keď ten stres tam vždy bude a budú nás trápiť otázky Čo ak sa to pokazí?… Ale už to nebude tak veľký strach, keďže budeme robiť tie malé kroky ku svojej lepšej budúcnosti. Bol to veľmi pekný a poučný príbeh, ktorý mi otvoril oči, a teda som si uvedomila, že stresovať sa nemôžem, a to, že si mám užívať prítomnosť.
    Na záver by som chcela povedať, že túto knihu odporúčam prečítať každému. Pretože je to veľmi dobrá kniha z ktorej si každý človek odnesie to svoje a určite mu dá niečo do života, ktoré neskôr využije v svojom živote.