Preskočiť na obsah

Ako získavať priateľov a pôsobiť na ľudí – Dale Carnegie

    Titul “Ako získavať priateľov a pôsobiť na ľudí” od Dale Carnegie je jednou z tých kníh, ktoré ma nesmierne zaujali a ovplyvnili. Počul som o nej v jednom z podcastov, kde sa hovorilo o dôležitosti medziľudských vzťahov a komunikácie v profesionálnom aj osobnom živote. Rozhodol som sa prečítať si ju, pretože som cítil, že by mi mohla pomôcť zlepšiť moje schopnosti v práci s ľuďmi.

    Od momentu, kedy som začal túto knihu čítať, som začal chápať dôležitosť počúvania a porozumenia iným ľuďom. Carnegieho rady a príklady ma naučili, ako lepšie komunikovať, ako byť empatický a ako vytvárať pozitívne vzťahy s ľuďmi okolo seba. Som presvedčený, že táto kniha mi pomohla nielen voľakedy v profesionálnom živote, ale aj vo vzťahoch s priateľmi a rodinou.

    Jedným z najvýznamnejších ponaučení, ktoré som si z tejto knihy odniesol, je dôležitosť uznania a ocenenia druhých. Učím sa viac oceňovať úsilie a prínosy ostatných a pracovať na tom, aby som bol lepším partnerom, kolegom a priateľom. Carnegieho princípy mi dávajú nástroje na to, aby som bol úspešnejší vo všetkých aspektoch môjho života, a som nesmierne vďačný, že som túto knihu objavil.