Preskočiť na obsah

ALADIN / RUTH HOBART

    Knihu som čítala v anglickom jazyku a vybrala som si ju, pretože je to môj obľúbený príbeh z detstva. Páči sa mi viac ako filmové spracovanie. Kreslený film, je trochu iný, ale niektoré veci sú podobné. Príbeh je o kúzelníkovi, ktorý chce kúzelnú lampu, a tým získal bohatstvo a moc. To je začiatok príbehu, ktorý nemusí byť poučný len pre detského čitateľa.

    Kľúčovým predmetom príbehu je samozrejme stará lampa nájdená v jaskyni, v ktorej je schovaný čarovný Džin plniaci želania. O čarovnej sile starej lampy vie malý chlapec.

    Jeho matka chce predať túto lampu na trhu, ale chlapec to odmietol a vyzradil jej, že lampa je magická. Želanie Aladinovej matky bolo – byť bohatá, čo sa samozrejme splnilo. Keď bol Aladin bohatý, pomáhal chudobným ľuďom.

    O niekoľko rokov neskôr sa Aladin oženil s krásnou princeznou, ktorá bola dcérou cisára. Jedného dňa práve ona vymení starú čarovnú lampu (nevediac o jej magickej sile) za nové lampy, ktoré ponúkal kúzelník. Príbeh sa ďalej odohráva samozrejme klasicky rozprávkovým spôsobom.

    Toto čítanie mi dalo viac vecí – zlepšenie mojej angličtiny, prekonanie samej seba a príbeh o Aladinovi a lampe, ktorého myšlienky sú aktuálne stále.