Preskočiť na obsah

Anna Huang- Twisted lies

    V tejto knihe sa píše o láske, ktorú v tomto svete len ťažko nájdete. A preto čítam knihy, aby som z tohto sveta aspoň na malú chvíľu mohla odísť. Naše fantázie sú naozaj pekné, no nie vždy však pravdivé a občas aj klamlivé. V tejto knihe tomu tiež nie je inak. Častokrát človek musí aj klamať, aby dosiahol vec po ktorej túži, no ale ťažšie už to je, keď sa to dostane na povrch. Tak isto ako v tejto knihe. Človek veľakrát vníma veci ako chce, no nemyslí už na následok toho. Veľakrát sme sebecký a nemyslíme na seba. A toto je jedna z vecí, ktoré ma táto kniha naučila. Lož má krátke nohy a občas si so sebou zoberie nejakú tú daň. Tak isto ako Christian pykal za svoju chybu, keď klamal Stelle. Láska vie byť niekedy naozaj slepá. A keď sme zamilovaný robíme šialené veci – ako Christian. Celé to začalo s interwiev. Stella potrebovala sledovateľov na jej sociálnych sieťach a Christian zase spoločnosť, tak sa rozhodli, že budú spoločne predstierať vzťah. No ako to už časom býva, srdcu nerozkážeme. Tým ako sa spolu zbližovali, tak sa rozhodli bývať spolu v jednom byte. Niekedy sa dopátrame k veciam, ku ktorým by sme sa nemali. Stella zo zvedavosti túžila nakuknúť do Christianovej kancelárie a nedopadlo to podľa jej predstáv. Našla tam celý priečinok o sebe. Ako to všetko začalo. Interwiev nebola len tak hoci aká náhoda, všetko bolo plánované Christianom. Celkom strašidelné, že vás vlastne niekto prenasleduje a vy ho začnete milovať. Ale ich láska bola taká silná, že nakoniec aj toto bolo prekonateľné. Ale Stella bola taká pekná, že 1 prenasledovateľ je málo. Christian ako CEO security spoločnosti to nenechal len tak. Pátranie nebolo také ľahké, ale keď už bolo po všetkom, nenechalo sa nič na náhodu. Christian ho chvíľu týral, no ale predsa nenechal nechať niekoho tak ohavného kráčať po zemskom povrchu a ešte k tomu, keď ublížil láske jeho života. Rozhodol sa ho zabiť. Nebolo by tomu prvý a ani posledný krát. Po všetkých problémoch, ktorými si prešli skončil nečakane príbeh šťastne. Zasnúbili sa a ako to už býva neskôr čakali už aj bábätko.
    Mne osobne sa táto kniha páčila najviac zo všetkých štyroch. Bola tam typická knižná láska, no predsa bola niečim okorenená. Kniha už na začiatku mala napísané, že je ,,morally gray“. Nebudeme si klamať, každá z nás by chcela aspoň raz zažiť takýto druh lásky. Len škoda, že je väčšinu času len fiktívna. Ich vzťah bol veľmi pekný a na rozdiel od ostatný kníh aj vo spicy scénach bolo vidieť lásku, ktorú medzi sebou oni dvaja mali.
    Na tejto sérií sa mi páči, že v každej knihe majú ženy nejakú prezývku. A ani tu tomu nebolo inak a Stella mala prezývku Butterfly, v preklade Motýľ.