Preskočiť na obsah

Anna v Avonlea- L. M. Montgomery

  Vybrala som si túto knihu kvôli tomu, že je o mladom dievčati, ktoré má veľkú odvahu. Ja by som ju odporučila dievčatám od 12 rokov, lebo mladším deťom by chýbali obrázky, je tam už viac textu a slová, ktorým by nemuseli menší rozumieť a nemuselo by ich to baviť.

  Mne sa knižka páčila. Bola zaujímavá a inšpiratívna. Dej bol veľmi pútavý a plný zvratov. Hlavná hrdinka riešila veľa problémov a situácií, ktoré sú blízke našej vekovej skupine, i keď sú z inej doby.

  Červenovlasá Anna býva v Avonlea už päť rokov. Po Matejovej smrti sa dobrovoľne vzdala svojho sna o vysokej škole. A zostala v Avonlea s Marillou. Marilla si adoptovala dvojčatá Doru a Davyho. Ujme sa miesta v miestnej škole. Anna presvedčí Dianu a spolužiakov z detstva, aby založili Avonlejský skrášľovací spolok. V škole si obľúbi chlapčeka menom Paul. Sú si veľmi podobný. So skrášľovacím spolkom a dvojčatami zažije veľa dobrodružstiev a zábavy. Anna spozná veľa nových ľudí. Pán Harrison je Annin nový sused, ktorému Annina krava chodí do poľa, tak sa ju Anna rozhodne predať. No potom sa zistilo, že predala kravu pána Harrisona. Anna s Dianou nájdu kamenný dom, v ktorom býva zlatá slečna Levander. Diana sa zasnúbila a je z toho šťastná. A v kamennom dome sa koná svadba, nie Dianina, ale svadba slečny Levander a Paulovho otca.

  A čo mi knižka priniesla?
  Knižka mi dala pocit, že všetky problémy sa dajú riešiť, a keď máš odvahu, tak sa všetko dá. Tiež mám pocit, že človek môže robiť veľa dobrého pre iných, kdekoľvek a kedykoľvek, avšak pomôže tým aj sám sebe.

  Ema Chrenovská, SEKUNDA A
  Gymnázium L. Novomeského