Preskočiť na obsah

Anna v Sumerside

  Anna Shirleyová sa po zasnúbení s Gilbertom rozhodla odísť na tri roky do Summersidu, kde sa mala stať riaditeľkou dievčenskej školy. Po príchode tam si našla krásne ubytovanie u dvoch starých vdov Chatty a Kataríny, spolu s nimi bývala aj Rebeka Dewová. Tieto ženy si Annu od prvej chvíle zamilovali a ona ich tiež.
  Anne sa v Sumerside veľmi páčilo, bolo to pre ňu očarujúce miesto. Plne záhadných miest, ktoré rada objavovala.
  Vedľa v dome bývala malá Elizabeht, s ktorou sa Anna hneď spriatelila. Elizabeth bývala spolu so ženou a starou mamou, keďže jej matka hneď po pôrode zomrela a jej otec sa o ňu odmietal starať. Z Anny a Elizabeth sa stali spriaznené duše, spolu trávili toľko času, koľko jej stará mama dovolila, čo nebolo vždy moc, keďže obidve boli na ňu dosť prísne. Spolu si vytvárali svoj „zajtrajšok“ kde všetko bolo také aké oni chceli.
  Anna však v Summerside nezažívala len pekné chvíle, trápil ju rod Pringlovcov, ktorý jej spôsoboval nemalé tažkosti a k tomu v Summerside bola polovica obyvateľov z rodu Springlovcov. Aj Anna v triede mala žiakov Pringlovcov a tí ju tiež nemali v láske, hlavne Jen Pringlová. Raz prišla Anna do triedy a na tabuli bola nakreslená ona, ale so zvýraznenými nedokonalosťami, alebo jej celý stôl prevrátili, dali jej myš do tašky…. Toto všetko sa však raz skončilo, keď Anna našla starý denník jedného člena Pringlovcov a v ňom boli napísané nepekné veci o ich rode. Odvtedy mali všetci Pringlovci Annu v láske a nikto sa jej ju už nesnažil ubližovať, dokonca ani Jen, pretože sa všetci báli, že by sa mohol celý Summerside dozvedieť o ich nepeknej minulosti. Aj keď Anna by niečoho takého nebola schopná.
  Ostatné roky v Summerside boli pre Annu veľmi vzrušujúce, všetci ju milovali a pre každého bola pomocnou rukou. Našla si tu množstvo priateľov ako napríklad Katarínu. S počiatku ju Katarína doslova nenávidela a bola k nej odmeraná, ale keď zistila aká Anna je, stali sa z nich dôverné priateľky. Dokonca s Katarínou strávila Vianoce aj leto v Zelenom dome, kde si ju aj ostatní členovia zamilovali.
  Anna počas týchto rokov písala listy Gilbertovi, s ktorým bola zasnúbená. V nich mu písala o všetkom čo zažila, čo ju trápilo a všetko čo musela prekonať, aby si ju ľudia obľúbili.
  Po týchto troch rokoch sa Anna opäť vrátila do Avonlea a tam sa z Anny Shirleyovej stala Anna Blythová.