Preskočiť na obsah

Annin vysnívaný domov

    Lucy Maud Montgomery Annin vysnívaný domov
    Román Anna zo zeleného domu od kanadskej spisovateľky Lucy Maud Montgomery má 8 dielov. Piatym dielom, alebo knihou je Annin vysnívaný domov.
    Anna už vie, že Gilbert bol, je a vždy bude jej životnou láskou. Prežíva s ním prekrásne chvíle počas nekonečne dlhých rozhovorov spríjemnených prechádzkami na ostrove princa Eduarda v okolí Zeleného domu. Ich svadba sa koná práve tu – v Anninom domove. Po udalosti, ktorá navždy spojila ich životy sa odsťahujú do nového domu v čarovnej morskej zátoke Four Winds pri Glene St. Mary. Anna všade, kde príde, rozveseľuje ľudí naokolo a toto miesto nie je výnimkou. Stretáva tu nových priateľov – predovšetkým kapitána Jima a nádhernú susedku Leslie s tajomným osudom, a nachádza utešené miesta, ktoré jej aspoň trochu pomáhajú vyrovnať sa s tým, že už nie je obyvateľkou Zeleného domu. A taktiež zvyknúť si na nové prostredie… Po nejakom čase strávenom v tomto prostredí sa Anna udomácni. Spoločný vysnívaný život s Gilbertom im prinesie ich vytúžené dieťatko a tak sa stávajú rodičmi… Kam sa podela tá zasnívaná mladá tínedžerka, ktorej prekážajú jej ryšavé vlasy, bledá tvár a pehy, a jedinou jej útechou je vzhľad jej nosu? Kam zmizlo to dievča bláznivých nápadov neschopné zastaviť svoj smiech?
    To dievča je už teraz minulosťou. Anna sa stáva láskavou a zodpovednou mladou mamičkou, a manželkou, ktorá svojmu dieťaťu, a mužovi chce odovzdať to najlepšie zo seba. Už jej neprekáža vlastný vzhľad. Dbá akurát o potreby svojich najmilších. Anna a Gilbert sú vďační za ich malý zázrak.