Preskočiť na obsah

Antigona Sofokles

    ANTIGONA

    Ani neviem kde mám začať. Antigonu som čítal hlavne kvôli povinnému čítaniu a ani vlastne nečítam knihy, priam ich nenávidím. No Antigona bola iná, ako som začal čítať tak som vôbec nechápal textu. Nevedel som aká postava je aká a text som čítal aj viackrát. No akosi som tomu po čase začal chápať a zapáčilo sa mi to.
    Konanie postáv bolo všelijaké Antigona odvážna, Isména bojazlivá, Kráľ tvrdohlavý a tak ďalej. Hlavná myšlienka ma tiež prekvapila, no aký človek by počúval iba Božie príkazy a zároveň čelil trestu smrti, iba odvážny ako Antigona. To že sa rozhodla pochovať brata a čeliť trestu bolo od nej veľmi odvážne. Preto je aj moja obľúbená postava bola práve ona a zas som nemal rád Kráľa Kreóna. A na internete som si našiel ešte aj informácie čo sa stalo pred začatím príbehu. No ako sa môžu vlastný bratia nenávidieť kvôli trónu, jeden vyženie z kráľovstva druhého, druhý donesie armádu do kráľovstva, a to len kvôli trónu. A ako sa Antigona starala o slepého otca. Koniec bol tragický a zaujímavý ako si môže niekto vziať vlastný život je pre mňa zvláštne. Antigona sa obesila, Princ sa prebodol od žiaľu, princov brat skočil z hradieb a Kreónova manželka sa tiež prebodla keď zistila že sú je deti mŕtve.
    Kniha sa mi veľmi páčila aj keď napriek tomu že som ju na začiatku nechcel čítať. A dala mi veľa vedomostí, že ani neviem aké.