Tejto knihe som nedávala veľkú šancu, hlavne kvôli tomu že to je povinné čítanie. Určite ako aj ostatný študenti som ju prečítala a milo ma prekvapila. Preferujem romantické knihy, najviac ma bavia príbehy zo sveta športovcov a zároveň je tam zahrnutá romantika. Vtedy neviem povedať knihe nie. Viacerí mi vraveli že antigona je náročnejšie písana a nudná. Pred jej prečítaním som sa veľmi bála vzhľadom na tento názor ostatných, no opak bol pravdou. Aj keď kniha bola povinným čítaním po chvílke čítania ma príbeh nečakane veľmi zaujal. Napriek názoru ostatných že príbeh bol náročný na čítanie, sa mi čítal fakt jednoducho. Knihe nič nechýbalo. Bola pútavá, zaujímavý príbeh, nič mi na nej neprekážalo. Páčila sa mi povaha hlavnej postavy- Antigony. Bola neodbitná, tvrdohlavá a veľmi odrvážna. Super bolo aj to že autor zobrazil aj opačné povahy postáv. Ako napríklad Antigonimu sestru Isménu. Povahovo boli úplne opaky. A aj rozdielne v príbehu dopadli. Konflikt ktorý sa odohráva v Tébach nesie pekné posolstvo aj hlavnú myšlienku. Odporúčam si ju prečítať. Je to niečo úplne iné po čom by som dobrovoľne nesiahla. Ale teraz viem že by som si ju bezproblémov prečítala znova.
