Toto je jeden z tých príbehov, ktoré ma naozaj chytili za srdce už od prvého slova. Prečítala som sotva pár strán knihy a už som mala slzy v očiach. Do príbehu som sa vžila úplne. Naozaj si myslím, že to je znak skvelého písania, lebo som týchto hrdinov ešte ani nepoznala, a už mi na nich tak veľmi záležalo. Srdce mi za nich pukalo a zúfalo som chcela vedieť viac.
Príbeh nám bol rozprávaný prevažne z pohľadu Bree, ale s niekoľkými spomienkovými scénami z Archerovho detstva. To bolo naozaj perfektné, pretože nám to umožnilo sledovať jej príbeh a zároveň sa emocionálne prepojiť s Archerom. A neskôr sme tu a tam videli aj niekoľko súčasných scén z jeho pohľadu. Príbeh sa krásne odvíjal vo viacerých rovinách. S každým novým detailom, ktorý som sa o Archerovi dozvedela, mi srdce pukalo čoraz viac. Tempo bolo skvelé. Nebola to žiadna láska na prvý pohľad a nič sa neuponáhľalo, no napriek tomu som medzi nimi cítila to iskrivé spojenie už od ich prvého stretnutia.
Cítila som neopísateľnú radosť, keď som sledovala, ako sa spoznávajú. Bolo absolútne krásne sledovať, ako sa ich spojenie buduje. Najprv sa stali priateľmi, ale vedeli ste, že medzi nimi je oveľa viac. Ich príbeh ma úplne vtiahol. Ich interakcie boli dokonale detailné, každý pohľad, každé gesto, každá malá výmena medzi nimi ma uchvátila o niečo viac.
Archer Hale mi ukradol srdce. Myslím to naozaj vážne. Teraz je rozhodne jedným z mojich najobľúbenejších knižných postáv. Tajomný, nepochopený, milý, tichý, krásny, zlomený, plachý, silný, ochranársky… Mohla by som pokračovať donekonečna, ale tento muž mal jednoducho to najväčšie srdce, aké si len dokážete predstaviť, a zakaždým, keď sa usmial, moje srdce sa roztopilo.
Bree Prescott bola taká úžasná hrdinka. Bola dobrosrdečná, starostlivá a milá. Nikdy ma neotravovala a milovala som ju za to, čo urobila pre Archera, a za to, ako videla priamo do jeho skutočného ja. Medzi nimi to poriadne iskrilo. Nejeden raz sa stalo, že som sa prichytila, ako sa pri čítaní usmievam. Archer Hale nebol typický hrdina, ale roztopil mi srdce ako málokto predtým.
Táto kniha ma previedla všetkými možnými emóciami. Smiala som sa, plakala som, zamilovala som sa. Príbeh sa rozbiehal pomaly, ale tempo bolo pre tento príbeh dokonalé. Autorka venovala čas na to, aby sa plne rozvinulo puto medzi Archerom a Bree, ako aj puto medzi nimi a čitateľom. Pôsobilo to skutočne a každý okamih som prežívala priamo po ich boku. Bolo úžasné sledovať, ako sa Archerova dôvera budovala spolu s rastom ich lásky. Každý malý čin znamenal veľmi veľa.
Na tejto knihe som najviac ocenila to, že v nej nebolo žiadne zbytočné drama. Rozumela som rozhodnutiam Archera aj Bree a rešpektovala som ich. Milovala som ich ako pár, ale aj každého z nich samostatne.
Ako sa kniha blížila ku koncu, napätie narastalo a ja som stránky otáčala tak rýchlo, ako to len šlo, ale dočítala som ju so slzami šťastia v očiach a doslova som tam niekoľko minút len sedela, usmievala sa a vnímala všetky tie emócie. Bol to krásny, emotívny a úplne jedinečný príbeh. Úplne odlišný od všetkého, čo som kedy čítala. Nemôžem ho dostatočne odporučiť.
Takže ak náhodou rozmýšľate, či siahnuť po tejto knihe, určite neváhajte. Nebudete ľutovať ani sekundu, ktorú strávite čítaním tohto neuveriteľne silného príbehu, plného lásky a dôvery. Naozaj krásny príbeh.
