Preskočiť na obsah

Arnold Schwarzenegger: Buďte užitočný

    Myslím, že ste určite počuli o tomto pánovi. Najslávnejší kulturista na svete. Jedna z najlepšie platených filmových hviezd a ešte k tomu, líder štátu so šiestou najväčšou ekonomikou na svete.
    Najviac čerpal zo svojich siedmych zásad pre život. Arnold ich všetky zozbieral z vlastnej púte životom a píše knihu, aby uľahčil cestu všetkým odvážlivcom. V tejto knihe som sa dozvedel veľmi veľa o tomto kulturistovi, od jeho detstva až po prítomnosť. Uvidíte v knihe inšpirujúce riešenia ťažkých problémov, ktoré ho postretli na púti.
    Prvá zásada sa týka vašej vízie. Toľko úžasných ľudí na svete stratilo svoju cestu. Mnohí z nich nevedia, kam ďalej a to je v poriadku. Opisuje v knihe princíp, v ktorom sa vaša vízia budúcnosti má zdať široká a postupne zaostrovať na vaše miesto, kde chcete byť, a kým by ste sa chceli stať. Najskôr musíte prijať, aký ste a kto ste. K tejto ceste Vám stačí na začiatok len malinká vec, a tou je pozrieť sa v zrkadle do očí. Zdá sa, že je to maličkosť… No aj tak je to ťažké. V očiach vidíme hĺbku, je to pre nás vesmír plný našich chýb a nedostatkov. Ťažko prijímame chyby, ktoré robíme, a tým sa nechávame definovať.
    Druhá zásada sa týka premýšľania. Premýšľania vo veľkom. Častokrát sme limitovaní len sami sebou a nie limitmi, ktoré nám dáva prostredie okolo nás. V knihe spomína príslovie z nemčiny “Wenn schon, denn schon”, čo znamená, že ak sa chystáš niečo urobiť, tak to urob poriadne. Príslovie poukazuje na nedokonalosť, kvôli ktorej mnoho ľudí nakoniec nezrealizuje svoju víziu, pretože jednotlivé kroky neurobia poriadne.
    Táto kniha je veľmi inšpiratívna, ukazuje nám cestu, pomocou ktorej je ľahšie dostať sa k vytúženému cieľu. Arnold je pre nás všetkých motivácia, že ak naozaj chceme niečo dosiahnuť, tak to dokážeme.