Preskočiť na obsah

(A)sociálne Prasa, Denis Kováč

  Milujem knihy ohľadom sebarozvoja, a preto ďalšiou MUST-HAVE knihou je kniha s názvom (A)sociálne prasa. Veľké množstvo kníh o osobnom rozvoji ponúka rôzne príbehy ľudí, s ktorými sa bežný človek len ťažko dokáže stotožniť. Nie každý je totiž génius a nie každý má ambíciu vybudovať napríklad najväčšiu firmu na svete. Avšak s touto myšlienkou nesúhlasím. Nesúhlasí s ňou ani táto kniha, ktorá je primárne zameraná na charizmu, zlepšenie sebavedomia a sebaúcty. Presne poukazuje na to, že nikto sa nenarodí s charizmou, vyššou dávkou sebavedomia alebo kreativy. Za všetkým totiž stojí tréning. Každý sa však preto dostať z dna na vrchol. Viem, klasická veta, ktorou sa riadi asi každý mentor. Ale verte mi, funguje to.
  Táto kniha poukazuje na lúzra menom Dárius, ktorý sa rozhodne zobrať svoj život do vlastných rúk. Medzi ľuďmi chce byť totiž prijatý, a preto musí zlepšiť svoju charizmu. Počas jeho cesty sa mu vsak privodí veľa trapasov, s ktorými nepočítal, ale nakonci sa z neho stane rešpektovaná a prijateľná osoba pre spoločnosť.
  Vďaka tomu, že táto kniha spája informácie s príbehom, je ľahšie pochopiteľná a človek si vie presne predstaviť svoju pozíciu a vidí, kde môže spravit svoj prvý krok k lepšiemu.

  Prečo som si ju vybral? Hlavným dôvodom je jej autor. Prvýkrát som sa s ním “zoznámil” cez podcast Mozgová atletika. Tento podcast mi totiž otvoril hlavu a dal mi nespočetne veľa nových informácii a poznatkov, ktoré mi doslova zmenili život. Keď som sa dozvedel o vydaní tejto knihy, tak som nad tým nepremýšľal.
  Úprimne, čakal som, že sa u nič nové nedozviem, keďže som niekoľko mesiacov pravidelne počúval nové vydávané epizódy podcastu. Avšak mýlil som sa, lebo aj keď sa človek zaujíma o nejakú oblasť, vždy príde niečo o čom nevedel a netušil, aj keď si myslel, že už vie takmer všetko.

  Kniha mi dala nespočetne veľa nových informácií, ako sa viem zlepšiť v najmä komunikácii, vďaka čomu viem byť prijatý a lepšie zapadnúť do spoločnosti.