Preskočiť na obsah

Barbora Vanická – Dvere v kúte sveta

    Túto knihu som dostala ,ako darček od nášho rodinného priateľa. Aj keď nie som fanúšik fantasy kníh, bola som zvedavá, aký príbeh sa za týmto názvom ukrýva.

    Adam sa už za svoj dvanásťročný život musel vyrovnať s panovačnou sestrou, jej uchichotanými kamarátkami aj desivou učiteľkou matematiky. Zatiaľ sa mu podarilo získať si takmer jedného kamaráta. Práve dnes prvýkrát v živote zablúdil. Pri pokuse dostať sa domov otvoril nesprávne dvere a našiel sa v inom svete – Stromorohu, ktorý sa rozprestiera okolo obrovského umierajúceho Stromu Anat, prvého a najväčšieho stromu, aký kedy vznikol. Chránia ho správcovia mágie, zázračné bytosti rôznych tvarov a farieb, ktoré sú príchodom Adama rovnako očarené ako on.
    Spolu s Evou, jeho panovačnou dvojičkou, veselým Tomim, vážnou, tichou Petrou a so zvláštnym Samom, ktorý hovorí stále dokola vetu ,,kúsok po kúsku vytvoríme celok’‘, musia prekonať nástrahy, ktorými sa Stromoroh len tak hemží. Adam sa nachádza pred neľahkou úlohou, ako prežiť medzi toľkými rôznorodými ľuďmi a nezblázniť sa. Niečo mu však hovorí, že nie sú prvými deťmi, ktoré sa tam dostali a mal aj pravdu.

    Ak vás príbeh zaujal a radi by ste sa ponorili do sveta fantázie, odporúčam vám si ho prečítať. Zistíte najmä to, ako sa celá táto ich náročná misia nakoniec skončila 🙂 .