Preskočiť na obsah

Bella a Sebastián

  BELLA A SEBASTIÁN – Nikolas Vanier

  Knihu Bella a Sebastián som si vybral podľa pútavého obsahu na zadnej strane obalu. Píše sa rok 1943, vo svete zúri druhá svetová, keď dedinku ležiacu uprostred Álp terorizujú nemecké vojenské oddiely. Napriek tomu sa niektorí ľudia rozhodnú postaviť sa zlu na odpor.
  Toto obdobie histórie ma veľmi zaujíma, tak ako aj príbeh priateľstva medzi svojským a samotárskym chlapcom Sebastiánom a jeho neskrotným psom Bellou.
  Malý Sebastián je sirota a žije so svojím nevlastným dedom Cézarom uprostred francúzskych hôr. Jedného dňa objaví divokú Bellu, veľkého horského psa, s ktorým sa postupne tajne spriatelí.
  Medzitým pekárka Angelina musí za náročných podmienok dodávať Nemcom chlieb a doktor Guillaume prevádza cez alpské priesmyky prenasledovaných Židov. Nemecký poručík Peter Braun to vie a pokúša sa utečencov aj ich sprievodcu vysliediť. Zároveň doktor a poručík súperia o Angelinu.
  V tom istom čase sa dedina spája proti Belle, pretože ju obviňujú zo zabíjania oviec. Sebastián sa rozhodne, že ju zachráni a dokáže všetkým, že za to nemôže Bella, ale vlci. Uprostred divokej prírody na alpských svahoch spolu chlapec a pes zažívajú úžasné, ale aj nebezpečné dobrodružstvá.
  Je to príbeh o láske a nezničiteľnom priateľstve, ktoré prekoná všetku ľudskú zlobu a nenávisť.