Preskočiť na obsah

Belladona

  Belladona

  Belladonu napísala Adelyn Grace v roku 2023 v Spojených štátoch Amerických.

  Signa Farrowová je približne 2O ročné dievča. Je z bohatej rodiny ale jej rodičia a ich hostia sa na večierku otrávili otráveným vínom. Odmalička Signa vidí duchov a aj smrť. Signa mala od mala veľa pestúnov a pestúniek no väčšine z nich išlo iba o peniaze ktoré zdedila a nie o to ako dobre sa bude mať…len jej babka ju mala naozaj rada a čítavala jej rozprávky na dobrú noc.
  Naposledy sa o ňu starala teta Magda jej zlá, egoistická a arogantná príbuzná. Ale tá neskôr tiež zomrela, tak sa Signa presťahovala k jej poslednej žijúcej rodine teda do sídla Hawthornovcou. Tam sa zoznámi so svojou sesternicou ktorá trpí zlou chorobou a všetci sa obávajú, že za chvíľu zomrie. Ďalej spozná jej brata Percyho ktorý sa zúfalo snaží získať otcovo uznanie, jej strýka teda otca dvoch detí ktorý sa snaží zahnať smútok, pretože o prišiel o manželku Lilianu.
  Akonáhle Signa príde do sídla začne sa jej zmocnovať paranoja, že niečo tu nie je v poriadku. A naozaj nie je. Zjaví sa jej duch zosnulej Liliany teda manželky pána Hawthorna. Tá jej povie, že ju otrávili tak to začne riešiť. Jej sesternica trpí na rovnakú chorobu akou jej mama trpela. Signa rieši záhadu a popri tom sa zoznámi s vtipným a otvoreným Silasom ktorý je však len prezlečený smrť. Zaľúbi sa doňho a keďže aj ona je akoby smrť (keďže vidí duchov) tak ju začne učiť.
  Signa na koniec zistí, že sestru a matku pomaly zabíjal Percy ale aj to len náhodou. Chcel otráviť ich vrchnú slúžku ktorá bola jeho mama no nepovedala mu o tom. Chcel jej pomaly podávať čaj s ľuľkovcom zlomocným no vždy ho bohužiaľ vypila najprv Liliana a potom jeho sestra.

  Kniha sa mi veľmi páčila a stala sa jednou z mojich obľúbených. Páčia sa mi záhady ktoré Signa rieši a celý dej vrátane nádherneho sídla a šiat ktoré boli v knihe opisované.