Preskočiť na obsah

Beštia a Bethany

  Beštia a Bethany

  Rada čítam Detektívne knižky. Zaujala ma knižka Beštia a Bethany. Požičala som si ju od kamarátky.
  Ebenzer má v podkroví beštiu. Našiel ju, keď mal 11 rokov. Teraz má 511 rokov. Keď bola malá, bola zlatá rozkošná a malinká. A teraz je veľmi veľká, má 2 jazyky, 3 oči, je veľmi slizká a smrdí po kapustnici.
  Keď Beštia chce jesť sochy, Ebenzer jej to dá a dostane vždy to, čo chce. Napríklad klavír, Elixir mladosti alebo veľmi vzácne obrazy. Elixir mladosti je liek, ktorý sa nedá nikde zohnať a 15 rokov budeš pekný A nezomrieš, aj keď si starý.
  A raz povedala, že by chcela ochutnať dieťa. Ebene s R skúsil stánok so sladkosťami alebo skúsil ukradnúť dieťa zoologickej záhrade a zistil, že existuje Sirotinec. Bol to veľmi strašidelný dom. Ebenezer povedal, že chce najneposlušnejšie dieťa, najhoršie a čo robí všetkým deťom zle. Tak dostal Bethany a zobral si ju domov. Povedal jej, že sa má s niekým zoznámiť. Beštia ju chcela zjesť ale Bethany vytiahla z vrecka kovovú trubku. Beštia je však alergická na kovové trubky. Bethany jej ju hodila do úst. Beštia si myslela, že zožrala Bethany. Bethany ešte zažila s beštiou všelijaké záhady a huncútstva ale o tom vám poviem inokedy.
  Táto kniha sa mi páčila a Rado som ju čítala, bola napínavá a super.