Preskočiť na obsah

Biela Smrť – Tim Vicary

  Túto knihu som si vybrala, pretože ma zaujal jej tajomný názov a po prečítaní krátkeho úvodu ma zaujímalo ešte viac ako ten príbeh bude pokračovať.
  Kniha je o mladom dievčati menom Sarah Harland, ktoré chcelo cestovať po svete a spoznávať nové krajiny a nových ľudí. V jednej krajine sa dostala do problémov, bola obvinená z drogovej činnosti a bola zatknutá. Na pomoc jej príde jej matka Anna, ktorá urobí všetko preto, aby jej dcéra bola na slobode a dokázala, že je nevinná.
  Príbeh sa začína príletom Sarah s jej priateľom Hassanom, ktorý pochádzal z veľmi bohatej rodiny. Na letisku ich už čaká ochranka, ktorá na základe telefonátu kontroluje ich batožinu. Keďže Sarah a Hassan vedeli, že sú nevinní, batohy im dali prehľadať bez problémov. Ich zdesenie bolo nekonečné, keď v zubnej paste bol objavený heroín. Heroín je veľmi silná droga, odkiaľ niet cesty späť. Mnohí ju volajú „biela smrť“. Po nájdení tejto silnej drogy boli obaja okamžite zatknutí. Anna (matka Sarah) prišla ihneď na pomoc svojej dcére.
  Po príchode do cudzieho mesta a dlhom čakaní pred väznicou sa nakoniec k dcére dostala, no za podmienok žiadnych dotykov a par minút na rozhovor. Anna potrebovala odpoveď na veľa otázok.
  Chvíľami padalo podozrenie aj na Hassana, ale vďaka Anninej trpezlivosti, pomoci komisára Chana sa príbeh postupne rozuzľuje.
  Na záverečnom súdnom pojednávaní sa všetko vysvetlilo, Sarah s Hassanom boli voľní a mohli sa vrátiť s Annou do Anglicka. Bol to šokujúci, napínavý príbeh, a hlavne aj poučný . Človek nikdy nemôže vedieť, čo sa môže stať. Je potrebné byť opatrný a pozorný k ľuďom i svojim veciam, ktoré sa môžu zdať neškodné.