Preskočiť na obsah

Black Cat (ČIERNA MAČKA)-Edgar Allan Poe

    Tento príbeh ma dostal nielen preto, že milujem mačky a jednu mám dokonca aj doma. Tento príbeh mi dokonca trochu zlomil srdce.
    Najprv som hlavnej myšlienke nerozumela, ale potom ma to celé zasiahlo. Príbeh bol o mužovi a jeho žene, ktorí milovali zvieratá, a dokonca ich mali doma niekoľko. Mali veľmi špeciálnu a inteligentnú čiernu mačku menom Pluto. Muž miloval túto mačku svojím celým srdcom, ale začal piť, čo ho priviedlo k hnevu a násiliu. Neskôr vypichol Plutovi jeho jedno oko a o niekoľko dní ho zabil.
    Všade videl znamenia, ktoré mu pripomínali Pluta, aby si uvedomil, čo vlastne urobil. S pocitom viny a ľútosťou si našiel ďalšiu mačku veľmi podobnú Plutovi. Ich nová mačka tiež nemala jedno oko ako Pluto. Túto mačku taktiež veľmi milovali, ale čím viac mačka prejavovala k mužovi náklonnosť, on bol čoraz viac rozrušený a chcel aj túto úbohú mačku zabiť. Uprostred jeho činu ho zastavila manželka, ale jeho zúrivosť sa stupňovala. Mačka utiekla.
    Tento príbeh je veľmi temný a hlavná myšlienka i posolstvo tohto príbehu je o zvažovaní vlastných činov, pretože je to niečo, čo nás môže prenasledovať po zvyšok života.