Preskočiť na obsah

Bridgerton: Nevhodný návrh

    Obsah; Dejová línia tohto nádherného romantického príbehu začína veľmi smutne, s opisom detstva hlavnej hrdinky. V kapitolách sa dozvedáme prvé dôležité informácie, ako napríklad, že je „bastard“ (priminam, že dej sa keď najviac v 17. storočí, bolo nemanželské dieťa považovalo za hriech voči všetkému, čo ľudia verili), ktorú bol odkázaný pred dvere jej otca, grófa, ktorý sa k nej nikdy priamo nepriznal.

    Prvé roky svojho života vyrastal v grófskom paláci ako jeho ‚dcéra‘ a mala všetko, po čom by dievča v jej veku túžilo, okrem toho najpodstatnejšieho – rodičovskej lásky. Život hlavnej hrdinky sa však náhle komplikuje, keď si jej otec vezme za ženu macochu s dvoma deérami. (Áno, aj mne tento príbeh znel povedome.) Tá ju nemá rada, ale nemôže sa na nič, až kým jej otec nezomrie. Po smrti otca sa život hlavnej hrdinky zmení a macocha nebráni ničomu, aby už nemusela skrývať lásku k nevlastnej dcére.

    Presúvame sa o pár rokov neskôr. Na známosť sa dáva, že druhý, najstarší syn Bridgertonovcov, Benedikt, si hľadá manželku. Koná sa maškarný ples vyššej londýnskej spoločnosti, kde sa odrazu objaví dievča s maskou. Benedikt sa do nej v tom momente zamiluje. Náhle však odbije poinoc a dievča sa stratí, Benedikt nevie kam. Od toho momentu sa Benedikt niekoľko rokov zúčastňuje každej akcie vyššej londýnskej spoločnosti, aby dievča opät stretol.

    A tak úprimne niekoľko rokov a náš hlavný hrdina sa zúčastňuje na narodeninovej oslave svojho kamaráta. Tam uvidím, ako partia džentlmenov obťažuje mladú slečnu. On, ako správny džentlmen, sa rozhodne pomôcť. Prisľúbi jej prácu ako služobná u jeho mamy, ale počas cesty sa strhne búrka a Benedikt ochorie. Pár týždňov mu dievča pomáha vyliečiť sa vo vidieckom dome. Zamiluje sa do nej. (Ale opäť pripomínam, že 17. storočie je časom, ked‘ vyššia londýnska spoločnosť opovrhovala nižšou.) Náš hlavný hrdina si taktiež uvedomuje fakt, že jeho životná láska je slúžka, a preto jej dá nevhodný návrh. Po čase Benedikt vyzdravel, no dievča aj po niekoľkých mesiacoch odmieta byť niečomu milenkou.

    Pre mňa jeden z najkrajších momentov nastane, keď Benedikt nahlas vysloví, že dievča miluje, že sa vzdá všetkého, len aby mohol byť s ňou. V tom momente si Sophie uvedomí, že musí Benediktovi povedať pravdu, že ona je dievča z maškarného plesa. Obidvaja sú od toho momentu rozhodnutý ďalej každú prekážku, ktorú im život postaví na cestu.