Preskočiť na obsah

Budoucnost mysli

  Je to populárno vedná kniha, v ktorej autor ukazuje doterajší výskum o ľudskom mozgu. Autor sa zaoberá sci fi znejúcimi témami ako telepatia, nahrávanie našich snov, ovládanie mysle, nahrávanie mozgu do počítača, nesmrteľnosť.
  Knihu som našiel v knižnici v sekcii psychológia, mala zaujímavý úvod, ktorý vo mne vyvolal otázky. Knihu som si prečítal zo zvedavosti, potreby sa vzdelávať a kvôli nude.
  Knihu som čítal s miernymi ťažkosťami, tie boli vytvorené odbornými slovami, nevysvetlenými výrazmi a českým jazykom, v ktorom bola kniha preložená.
  Knihu som vedel čítať iba po kúskoch, lebo bola náročná na zapamätanie. Od strany 304 až po stranu 324 bola kniha nudná, mal som pocit, že sa ma text netýka.
  Kniha vo mne vyvolala emócie ako radosť, inšpirácia, úžas . Autor mal v knihe myšlienky, ktoré sa mi zdali, že sa budú hodiť do života. A informácie, ktoré odpovedali na množstvo mojich otázok.
  Z knihy som mal hlavne dobrý pocit. Z informáciami v knihe som mal chuť podeliť sa.
  Z knihy som mal aj negatívne emócie napríklad smútok, skepticizmus, pocit bezvýznamnosti. Hlavne pri častiach kedy hovorí o vzdialenej budúcnosti.
  Z knihy sa mi páčila myšlienka:
  Talent dosahuje ciele, ktoré nikto iný dosiahnuť nemôže. Génius dosahuje ciele, ktoré nikto iný nevidí.
  Ponaučenie z knihy je mozog je neuveritelne komplikovaný. Máme sa o sebe ešte veľa učiť. A náš život je krehký.
  Knihu by som odporučil čitateľom ktorý sa radi učia. A nevadí im český jazyk.