Preskočiť na obsah

Časodejovia 1

    Natalja Ščerba
    V tejto knihe existujú dva svety Ostala – náš svet, Eflara svet, kde žijú časodejovia – ľudia ktorí dokážu ovládať čas a riadiť ho aj vo svoj prospech.
    Vasilisa Ohnevová, dcéra významného časodeja Northona Ohneva ktorá doteraz žila na Ostale, v dvanástich rokoch zistí že má najvyšší stupeň časodejníckeho daru a ocitne sa na Eflare. Tam spozná Nika – hodinárskeho majstra, Feša – hodinára a vílu Dianu. Spolu sa snažia zachrániť Eflaru pred jej zánikom a pomáhajú jej objaviť jej novonadobudnuté schopnosti. Svet Eflara je sto hodín dopredu oproti Ostale. Postupne sa táto časová priepasť zmenšuje a pokiaľ by sa časy vyrovnali Eflara by zanikla. Eflaru môžu zachrániť len siedmy kľučiari. Vasilisa pri časodejníckom zasvätení okrem krídel získala ako dar od bielej kráľovnej rubínový kľúč. Mala by sa teda postaviť na časokruh ako jedna z kľučiarov. Vasilisin otec však nedôveruje jej schopnostiam, preto jej kľúč zoberie a dá ha najstaršiemu synovi Nortovi.
    Netuší, že Vasilisa vlastní aj čierny kľuč – Oceľoví zúbok, ktorí jej dala čierna kráľovná. Vasilisa chce všetkým dokázať, že má na to stať sa kľučiarkou, preto sa musí musí dostať včas na časokruh. Musí prekonať mnoho prekážok. Najväčšou prekážkou bude však časodejnícky súboj s Jelenou Mortinovou. Pomocou Vasilisinej vytrvalosti a odhodlanosti sa jej podarí postaviť na časokruh a zachrániť Eflaru. Túto knihu odporúčam všetkým čitateľom ktorý majú radi dobrodružný, fantasy dej kde dobro víťazí nad zlom.