Preskočiť na obsah

Cécile Aubry: Bella a Sebastián

  Prečo som si vybral práve túto knihu ?

  Vybral som si ju , pretože ako malý som ju veľmi rád čítal . Zvykol som si ju čítať každý večer pred spaním . Je to veľmi dobrá kniha ktorá kombinuje dobrodružstvo z nerozlučiteľným kamarátstvom psa a človeka . Kniha vás zavedie do úžasnej atmosféry . Dodnes na nu rád spomínam preto , že my pripomína detstvo.

  O čom je kniha :

  Kniha je plná detskej nevinnosti, čistej lásky chlapca a psa , opisuje spoznanie sveta, prvé sklamania a detskú nádej. Dej sa odohráva za druhej svetovej vojny v Nemecku v Alpách kde sa stretne Sebastián s poranením psom . Povie si , že Bellu ktorá bola postrelená musí zachrániť , čo sa mu napokon podarí . Po čase sa skamarátia a prežívajú dobrodružstva pri ktorých si navzájom pomáhajú . Bývajú pri starej horskej chatke pretože v krajine prebieha studená krutá vojna . To však nezastaví Sebastiána a Bellu od toho aby mali spolu zábavu. Prídu ku rôznym takým chvíľam no pre obetavosť chlapca a sile psa sa dokážu vynájsť a vyriešiť všetky problémy ktoré sa im dostanú do cesty. Príbeh sa končí šťastne

  Na čo poukazuje kniha :

  Kniha poukazuje na to , že aj pri ťažkých časoch druhej svetovej vojny stále existovala nádej na dobrý život , zachytáva radosť zo života , ale aj povinnosti a nástrahy ktoré nerozlučnej dvojke kompilujú život . Kniha taktiež poukazuje na to , že v živote nie je nič čo by sme nevedeli dokázať a na to , že by sme si mali užívať život taký aký je .

  Odporúčal by som vám knihu ?

  Knihu by som vám určite odporúčal , podľa mňa je vhodná pre všetky vekové kategórie . Mám ju ešte stále doma v prvom vydaní . Je veľmi dobre spracovaná , má dlhšie aj kratšie verzie , Kniha je sfilmovaná pre tých ktorý neradi čítajú alebo ich zaujíma aj filmové prevedenie . Kniha má aj pokračovanie ktoré už však nie je napísane rovnakou autorkou ale je taktiež veľmi dobré a bolo tiež sfilmované . Budem rád ak knihe dáte šancu , určite sa vám bude páčiť .