Preskočiť na obsah

Čepeľ Tajomstiev

  Meno: Vojtech Kamola
  Názov diela: Čepeľ tajomstiev
  Autor: Tricia Levenseller

  Dej:
  Príbeh sa odohráva na ostrove Ghadra. Hrdinka sa volá Ziva a žije so sestrou Temrou v Lirasu. Hrdinka má už od narodenia magickú schopnosť rozumieť kovu. Hrdinka je vďaka tejto moci slávna a vytvára mocné zbrane. Jedného dňa príde do jej dielne generálka Kymora a požiadala, aby jej vytvorila výnimočnú zbraň. Ziva zbraň vytvorila ale pri dodávaní mágie sa to zvrhlo a dala zbrani úplne inú moc. Ziva zistila, že Kymora chce ten meč použiť na zničenie celého ostrovu a tak ju oklamala ,a s Temrou odišli a vybrali sa na bezpečnejšie miesto. To znamenalo, že musia prejsť celý ostrov. Po ceste stretli Kellyna, ktorý sa živil ako žoldnier. On ich tam mal bezpečne dopraviť. Neskôr sa k nim pridal aj Petrik. Počas cestovania sa viac spoznali. Keď tam dorazili tak si uvedomili, aké to tam je rovnaké. Bolo tam nádherne až dokým sa to všetko nezvrtlo, pretože nenávideli mágiu a Ziva ju používala. Keď sa to dozvedeli, tak ich vyvrhli a to im nepomohlo, lebo celú dobu po nich išla Kymora s celou armádou. Dala skoro všetky mestá pred Zivou strážiť. Takže posledným mestom kam sa mohli ukryť bolo Kellynovo rodisko. Kellyn to navrhol, len preto, že o tom mieste skoro nikto nevedel. Dlhú dobu tam boli skrytí až jedného dňa jeden z poskokov neuvidel Zivu a neprezradil to Kymore. V momente kedy sa Kymora objavila a začala zabíjať Ziva ,a jej priatelia sa pripravili na boj. Vtedy sa odohral súboj, ktorý Ziva vyhrávala a pokazilo sa to v momente, keď Kymora napadla Temru zozadu. Vtedy Ziva praskla hnevom a použila svoju moc na porazenie Kymory. Po boji sa všetci vybrali Temru odviesť k doktorovi ktorý jej pomôcť nevedel a neskôr ich poslal k najlepšiemu doktorovi v Ghadre.

  Názor:
  Kniha sa mi veľmi páčila. V príbehu ma zaujala hlavná myšlienka, ktorá ma vystihuje v tom:
  “ V živote by si nemal byť pod stresom, život je hra, ponúka ti radosti, úlohy na dosiahnutie cieľov životných, s ktorými sa budeme stretávať,, . Hlavná postava Ziva sa mi veľmi páčila v tom, ako sa podobala na mňa, nie výzorom, ale osobnosťou a charakterom. Vždy sa bála názoru iných a bola pod stresom o svojich najbližších.
  Mne osobne sa to moc nestáva ale musím dodať že táto kniha ma natoľko zaujala že neustále si podvedome hovorím že to prečítam znova.