Preskočiť na obsah

Cesta do susednej slnečnej galaxie

    Cesta do susednej slnečnej galaxie

    V roku 3248 ľudia na Marse už nemali pre seba dostatok miesta, a tak sa rozhodli, že pôjdu osídliť vedľajšiu slnečnú sústavu. Jej hviezdou bola Proxima Centauri. Bola vzdialená asi 0,21 svetelných rokov od Marsu.

    Ľudia si preto museli zostrojiť špeciálnu intergalaktickú vesmírnu loď. Dali jej názov Intergalaktický Gabo. Dňa 7. júna 3249 bola loď pripravená na odlet. Posádku lode trvorili sedemnásti členovia Marsovej vesmírnej agentúry. Loď riadil kapitán John Briant, ktorý bol z celej posádky najskúsenejší. Cesta sa odhadovala na štyri roky, lebo vesmírna loď bola osadená supervýkonnými prúdovými motormi. Keď raketa odštartovala, tak všetci ľudia v okolí tritisíc kilometrov počuli obrovský rachot, a potom ostalo už len pískanie v ušiach. Loď sa rútila obrovskou rýchlosťou. Asi na polceste stretli inú vesmírnú loď. Bola to loď mimomarťanov. Dozvedeli sa o nich, že pochádzajú z galaxie Alienware, ktorá už dávno osídlila ďalších päť galaxií.

    Mimomarťania boli veľmi priateľskí, a tak ľuďom ponúkli jednu veľkú planétu na osídlenie. Mimomarťania im taktiež nechali aj ich raketu, aby ľudia mohli osídliť ďalšie planéty. Ľudia nakoniec osídlili ďalších dvestoštyridsaťjeden planét a na troch z nich našli ďalšie nové civilizácie.