Preskočiť na obsah

Cesta na Mars

    Je tu ten deň vážení, päťčlenná posádka v zložení z Brazílca Alexa Pereiru, Kanaďana Georgesa St-Pierra, Američana Jona Jonesa, Íra Connora McGregora a Rusa Khabiba Nurmagomedova sa pokúsi o prvé pristátie ľudí na Marse. Je 15.6. 2077 a každý na svete dúfa, že sa tento deň zapíše do dejín ľudského dobyvateľstva vesmíru. Štart vodíkom poháňanej kozmickej lode je o 5 hodín a 30 minút. Dámy a páni, je to tu, posledných 30 sekúnd, celý areál kozmodromu v Las Vegas v počte 2 000 000 divákov, ktorí odpočítavajú s nami nahlas: 29,28,27…
    Posledných pár sekúnd, 3,2,1. Bum! Z raketoplánu vychádza modrofialový plameň, ktorý siaha až 100 metrov od miesta štartu.
    Raketoplán ďalej stúpa do atmosféry, kde pomaly odhadzuje svoju palivovú prístavbu. Prebehlo 15 hodín a už sú takmer v gravitačnom poli Marsu. Prebehlo dokopy 16 hodín a už sú v atmosfére Marsu, neuveriteľné, tento deň sa zapíše do dejín ako deň, kedy ľudia dobyli Mars! Oni to dokázali, piati ľudia dokázali to, čo niektorí vedci považovali za nemožné! Pristáli na Marse a každý z nich vystupuje na povrch Marsu. Prechádzajú sa, ako keby boli na Zemi! Týmto dňom môžeme potvrdiť, že ľudia, keď sa spoja, dokážu všetko!