Phileas Fogg bol skutočne záhadný človek. Ľudia o ňom väčšinou vedeli iba to, že má vyberané spôsoby a je všeobecne považovaný za krásavca. Poznal každý kút sveta. Napriek tomu ste ho mohli hľadať kdekoľvek v Londýne – alebo aj v celom Anglicku – a jediné miesto na ktorom by ste ho našli je jeho dom, Reformný klub alebo cesta medzi nimi. Je iste bohatý, ale nikdy si nepotrpel na spoločnosť a jeho jediný styk s ľuďmi bol pri hraní whistu.
A veď viete. To sa môže stať komukoľvek. Pokojne hráte partičku, vediete zaujímavé debaty o krádežiach a najnovších novinkách okolo Londýna. A zrazu sa vrátite domov a svojmu prekvapenému sluhovi, že spolu odchádzate preč. Prešmyk má za sebou iste mnoho veľmi nezvyčajných povolaní, ale určite nečakal cestu okolo sveta. A nie len tak hocijakú. Cestu okolo sveta za osemdesiat dní. A táto stávka o pekný pár bankoviek prišla vďaka obyčajnému rozpočtu v Morning Chronicle.
A tak sa teda vydáte na cestu iba s jedným vakom v ktorom sú košele, ponožky a dvadsaťtisíc libier. Cestou si treba dať pozor na rôzne prekážky od nedokončených koľajníc až po prepadnutie indiánov. A medzi tým cestuje okolo sveta s detektívom za pätami, ktorý vôbec netuší, že by to tohto záhadného pána mohlo stáť pekný balík.
Po mnohých neuveriteľných dobrodružstvách, meškaniach i predstihoch sa Phileas Fogg, Prešmyk a Aouda – Indka ktorú cestou zachránili pred temným osudom upálenia na pohrebnej hranici pri absolvovaní Sati – konečne po osemdesiatich dňoch a piatich minútach dostavia naspäť do starého dobrého Londýna. Všetci vieme, čo to znamená. Phileas Fogg prehral stávku o dvadsaťtisíc libier. Či?
Phileas Fogg sa vybral smerom na východ pričom ani nevedel aký dobrý koniec mu to nakoniec prinesie. Vďaka tomu totiž získali jeden deň. Jeden deň ktorý bol potrebný na to, aby sa dostali do Anglicka v stanovený čas. Takže sa môže dostaviť do Reformného klubu a vyhlásiť, že mal celý čas pravdu a zvládol to, čo ostatný považovali za nemožné. Prešiel okolo sveta za osemdesiat dní.
