Kniha rozpráva príbeh dvanásťročnej dievčine , ktorá sa spriatelí s novou spolužiačkou. Spoločne prežívajú radosti aj problémy dospievania, učia sa o priateľstve, rodine a prvých láskach. Ich vzťah je plný tajomstiev a zážitkov, ktoré ju ovplyvnia aj v dospelosti.
Vybrala som si ju, pretože ma zaujalo, ako autorka opisuje priateľstvo a dospievanie z pohľadu dievčaťa. Páči sa mi, že kniha ukazuje nielen radosti, ale aj ťažkosti a rozhodnutia, ktoré ovplyvňujú život človeka.
