Preskočiť na obsah

Charlie a veľký sklenený výťah

    Charlie je mladý chlapec, ktorý pochádza z chudobnej rodiny. Žije veľmi skromne v chalúpke aj so svojou rodinou. Lúsknutím prstu sa mu zmenil celý život, v tomto príbehu sa dozviete ako sa mu to podarilo.

    Začalo to tým, že Charlie mal narodeniny a jeho dedko mu kúpil čokoládu, po ktorej veľmi túžil. Mal obrovské šťastie, pretože v obale našiel zlatý lístok, čiže vstupenku do továrne na čokoládu, celosvetovo známeho pána Willy Wonku, ktorý vyrába tie najlepšie a najchutnejšie sladkosti aké kedy existovali. Továreň sa akurát slávnostne otvorila v jeho meste a on, spoločne so svojou rodinou zažili plno dobrodružstiev. To najúžasnejšie bolo určite to vo výťahu, pretože cestovali v ňom až do vesmíru, áno do vesmíru vo výťahu, pomocou ktorého zneškodnili vesmírne príšery, ktoré napadli a skoro zničili americkú vesmírnu loď v ktorej sa viezli Američania spolu s Americkým prezidentom. Charliemu a ostatným vo výťahu sa našťastie nič nestalo a do továrne prišli úspešne. Americký prezident pozval Charlieho a jeho rodinu na obed do bieleho domu a poďakoval sa im za záchranu.

    Najlepšie na tom bolo že nakoniec sa rozhodol Pán Willy Wonka odovzdať továreň Charliemu a jeho rodine do vlastných rúk, pretože už bol starý a Charlie je zodpovedný chlapec. Takto rýchlo sa Charliemu a jeho rodine zmenil celý život, vďaka jednej čokoláde.