Preskočiť na obsah

Charlie a veľký sklený výťah

    Hlavnou postavou príbehu je chlapec Charlie Bucket, pochádza z chudobnej rodiny. Lúsknutím prstu sa mu zmení celý život.

    Neďaleko od jeho domu sa otvorila továreň na čokoládu, majiteľ tejto továrne vyrába tie najchutnejšie sladkosti na celom svete. Chlapček Charlie zbožňuje čokoládu, mal veľké šťastie pretože na svoj narodeninový deň dostal naozaj jedinečný kúsok od svojho dedka, pretože za obalom našiel zlatý lístok, ktorý slúžil ako vstupenka do továrne, v ktorej môže vyskúšať úplne všetky sladkosti a preskúmať úplne celú továreň. Áno toto bol jeho najlepší deň v živote, do továrne šiel aj so svojou rodinou. Zažili spolu neuveriteľné dobrodružstvá. Najväčší zážitok bol určite výlet do vesmíru vo výťahu, áno vo výťahu, pomocou ktorého zneškodnili vesmírne príšery, ktoré sa snažili zničiť americkú vesmírnu loď, v ktorej sa viezol aj Americký prezident. Výlet sa podaril a našťastie sa vrátili všetci zdravý do továrne. Americký prezident zistil kto ich zachránil. Chcel im ponúknuť odmenu za záchranu jeho ale aj ostatných Američanov, ktorý sa viezli s ním na jednej lodi. Rozhodol sa pozvať celú Charlieho rodinu na obed do Bieleho domu. Samozrejme že sa zúčastnili a užili si to.

    Charlie a jeho rodina už nie je chudobná, pretože im Willy Wonka odovzdal jeho továreň, bol už starý a chcel aby mal na starosti továreň Charlie, spoločne so svojou rodinou.