Preskočiť na obsah

Charlie -mačiatko ktoré zachránilo život

    Sheila Norton :Charlie-mačiatko ktoré zachránilo život
    Charlie je malé mačiatko. Jedenásť ročná Caroline je krátko vyliečená z náročnej chorobi , po narodení svojej malej nevlastnej sestri sa cíti celkom odstrčená. Práve v Charlimu najde útechu . Jej otec a jej nevlastná mama sa rozhodnú že po prázdninách pôjde Caroline do novej školi . Caroline je s toho veľmi nešťastná , lebo bude musieť opustiť svoju kamrátku . Na začiatku prázdnin prišiel jej oťec s nápadom že pôjdu na dovolenku ku moru. O niekoľko dní si tam zavolala svoju kamatku .Spolu sa rozhodli utiecť ku bohatej tete ako sa neskôr ukázalo že nemá rada deti ale to oni netušili . Charlie to vedel a zaprisahal sa že na nich bude dávať pozor.
    Po dni putovania dievčatá prišli k moru , tam si Caroline buchla hlavu o kameň a stratila vedomie . Charlie upozornil na to predavačku a tá zavolala záchranku ktorá Caroline zaviezla do nemocnice. Charliho zatial čo bola Caroline v nemosnici chodil s bandou túlavích mačiek. Jeho majitelia zavesili plagáty . Všimli si ho dve ženy ktoré zavolali Carolinemu ocovi . Doniesol ho domov . Caroline bola veľmi šťastná .Prišli o ňom natočiť reportáž.
    Carolininy rodičia súhlasili že zostane v tej istej škole. Koniec bol veseli a to mám rada táto knižka ukazuje že zvieratá sú pre nás ochotne riskovať svoj život.Ja sa volám Alžbeta Kokošková