Preskočiť na obsah

Charlie, mačiatko, ktoré zachránilo život – Sheila Nortonová

    Caroline sa spolu so svojou rodinou a kocúrom Charliem vybrali na dovolenku do Mudditonu. Caroline mala pocit že sa jej rodičia málo venujú a všetká pozornosť patrí jej mladšej sestre, a tak si pozvala aj kamarátku Gaby.
    Spolu sa rozhodli rodičov „trošku postrašiť“ a utiekli z ich dovolenkovej chatky.
    Netušili, že Charlie ich nasleduje. Kráčali celú noc nevedno kam, až zrazu dorazili na úsvite na neznámu pláž. Rozhodli sa, že tam nejaký čas ostanú a trochu si oddýchnu. Keď sa zobudili z chvíľkového zdriemnutia, Caroline šla kúpiť hotdogy a potom sa chceli opýtať na cestu späť na ich pláž.
    Pláž však bola plná čajok a pár z nich sa rozhodlo bojovať o Carolinin hotdog. Tak bežala a bežala kým nezakopla o kameň a s rozbitou hlavou nepadla do bezvedomia. Ako som však spomenula prenasledoval ich malý záchranca Charlie, ktorý keď vycítil, že Caroline nehybne leží bežal ku Gaby. Tá bola zmätená čo tam Charlie robí, ale jeho divné správanie akoby ju niekam volal jej prišlo ešte čudnejšie, a tak ho nasledovala. Gaby vydesená z pohľadu na svoju nehybne ležiacu kamarátku rýchlo bežala späť k pani zo stánku s hotdogmi, aby zavolala pomoc. Sanitka rýchlo dorazila a Caroline sa čoskoro hlava zahojila. S rodičmi sa o pocite, že jej nevenujú pozornosť porozprávala a do ich rodiny sa vrátila príjemná rodinná atmosféra. Charlieho celá rodina považovala za malého veľkého hrdinu.