Preskočiť na obsah

Chlapec v pásikavom pyžame

  Tento úchvatný román od Johna Boyna je veľmi zaujímavou knihou, ktorá rozpráva príbeh o dvoch chlapcoch.
  Bruno, hlavný hrdina, iba deväťročný chlapec, ktorý je naplnený úplnou nevinnosťou, ktorý nerozumie mrežiam a plotom, ktoré postavili ľudia, ktorý sotva vie o tom, ako podobné môžu byť dve ľudské bytosti, napriek tomu majú dva úplne odlišné životy.
  Príbeh sa odohráva v deň, keď Bruno príde domov, aby zistil, že jeho rodina sa sťahuje z Berlína do Osvienčimu kvôli premiestneniu jeho otca, ktorý bol vojak.
  Stretne chlapca v jeho presnom veku a v priebehu roka začnú nadväzovať priateľstvo. Napriek tomu, že zisťuje, že on a Schmuel majú spoločného, keďže žijú na opačných stranách plota, prekonajú spolu mnohé situácie.
  Mojou najobľúbenejšou časťou je pochopenie priateľstva medzi Shmuelom a Brunom.
  Obzvlášť sa mi páči, ako sa Shmuel snaží pred svojím priateľom skrývať strašnú pravdu, aby ho nerozčuľoval a neľutoval ľudí v tábore, ktorí trpia aj kvôli jeho otcovi.
  Obaja chlapci boli odvedení zo svojich domovov, no jeden stále žil v slušnom dome… zatiaľ čo druhý v tábore.
  Bola to skvelá kniha, bola naplnená veľa emóciami. Koniec bol trochu nečakaný a smutný, ale celkovo to bol skvelý príbeh. Bruno sa chcel pozrieť ako to v tábore v skutočnosti vyzerá ale nedopadlo to veľmi dobre. Vojaci ich poslali sa „osprchovať„ ale v skutočnosti ich poslali do plynovej komory, kde zomrelo veľa ľudí vrátane Bruna a Shmuela. Bruno bol celý príbeh zobrazený ako nevinné dieťa, ktoré miluje objavovanie.