Preskočiť na obsah

Chrám matky božej v paríži

    Esmeralda tancuje na námestí paríža. Frollo aj Quasimodo sa do nej zalúbia, Quasimodo unesie Esmeraldu na Frollov popud.
    Esmeraldu zachráni Phoebus – velitel královksých lukostrelcov, ktorému sa Esmeralda zapáči. Quasimodo je za únos priviazaný na pranier a zbičovaný.
    Phoebus a Esmeralda si dohodnú schôdzku, Frollo ich prenásleduje a Phoeba prebodne dýkou. Esmeralda je obvinená z Frollovho zločinu. Je odsúdená na verejné pokánie a šibenicu. Esmeralda na verejnom pokaní zbadá Phoeba – zisťuje že je zdravý, no nezastal sa jej, nemá o ňu záujem. Pred popravou ju zachráni Quasimodo a unesie ju do chrámu, kde je pod ochranou. Tuláci z dvora divov ju chcú z chrámu uniesť. Frollo jej dáva na výber buď on alebo šibenica. Esmeralda nenávidí Frolla a radšej si vyberie šibenicu. Frollo ju dáva ku kajúcnici Gudulle ktorá nenávidí cigáňov. Esmeralda zistí že Gudulle je jej matka. U Frolla sa mení láska k Esmeralde na nenávisť. Esmeraldu odovzdáva sa popravu. Počas popravi Quasimodo z pomsty zhodí Frolla z chrámu. Po 2 rokoch našli v márnici dve kostry, jednu ženskú zo zlomenými väzmy, druhú mužskú zdeformovanú.