Preskočiť na obsah

Colleen Hoover – Končí sa to nami

    Kniha, ktorá zmenila môj pohľad na veľa veci a naučila ma veľa, je Končí sa to nami. Táto kniha ma veľmi romanticky príbeh medzi dvoma ľuďmi no nič nie je také ružové ako sa zdá. Lily Bloom, mladá a ambiciózna hlavná postava stretne náhodne chlapca menom Ryle Kinc, ktorý na prvý pohľad pôsobí ako ideálny partner. No postupne sa ukazuje, že jeho temperamentné výbuchy sú len začiatkom problémov.
    Ryle ju začne fyzicky napádať, a Lily tak musí čeliť náročným rozhodnutiam. Napriek tomu zostáva s ním, keďže je stále zamilovaná a dúfa, že sa zmení. Veci sa však ešte viac skomplikujú, keď zistí, že je tehotná. Lily sa tak ocitá v dileme medzi láskou k Ryleovi a ochranou svojho nenarodeného dieťaťa.
    Pre ňu je to boj nielen o vlastnú slobodu, ale aj o budúcnosť svojho dieťaťa. Hoci je pre ňu ťažké opustiť Rylea, postupne si uvedomuje, že je dôležitejšie chrániť seba a svoje dieťa pred ďalším násilím. Rozhodne sa pre odchod, pretože pochopila keď to neukončí ona tak kto iný. ,,Končí sa to nami”
    Je to prvá kniha, ktorá ma dohnala k slzám, nie kvôli milostnému príbehu ale kvôli tomu, ako táto žena zvládla násilie a zachránila seba a svoje dieťa.