Preskočiť na obsah

Colleen Hooverová- November 9

    Prečo som si túto knihu vybrala?
    Je to moja najobľúbenejšia kniha akú som prečítala. Veľmi sa mi páčil dej, obal knihy ale aj štýl akým bola písaná. Páčila sa mi až tak že som ju prečítala za 3 dni.
    Príbeh je o dievčaťu menom Fallon O’Neal, ktorá sa 9. Novembra stretla s jej slávnym otcom Donovanom. Fallon bola herečka, presne ako jej otec. Lenže od požiaru, ktorý jej ohrozil život, jej na tele nechal veľa jaziev, kvôli ktorým jej šanca sa stať slávnou herečkou zmizla. S otcom sa stretla v kaviarni, kde mu oznámila, že na druhý deň odchádza do New Yorku, aby si obnovila svoj sen sa stať herečkou. No jej otec ju v tom nepodporoval , keďže si myslel, že ju kvôli jej jazvám nikam nezoberú. V tom zakročil neznámi mladík menom Ben Kessler, ktorý predstieral že je Fallonim priateľ. Fallon sa pripojila a Ben si ju pekne zastal. V tom sa jej otec urazil a s kaviarne odišiel. Ben a Fallon sa v ten deň viac zoznámili, nuž keď Fallon ide do New Yorku, nebudú mať čas sa stretávať. Tak sa teda dohodli, že sa budú jeden krát do roka stretávať v ten istý deň a na tom istom mieste ďalších 5 rokov. A po celých 5 rokov, keďže Ben je spisovateľ, bude musieť písať o tom knihu. Na tretí rok sa zistilo, že Benovy zomrel brat Kyle, čiže nemohol prísť do New Yorku za Fallon. Tak Fallon ho prekvapila a prišla za ním do Los Angeles aby mu zlepšila náladu. V ten deň sa Fallon s Benom pohádali, lebo Bena už nebavilo sa stretávať iba raz za rok lebo Fallon miloval, lenže Fallon chcela to brať seriózne až za dva roky, keď bude mat 23. Fallon od Bena odišlo s plačom. Na ďalší rok sa zas stretli, no Ben neprišiel sám, ale zobral aj jeho 8 mesačného synovca Olivera. V ten moment Fallon zistila, že Ben sa dal dokopy s Oliverovou maminou Jordyn, teda s Kylovou ex-manželkou. Na piaty rok, keď Ben prišiel za Fallon oznámil jej, že už s Jordyn dlho není lebo to s ňou nebolo tak ako s Fallon. Keď prišli ku Benovi, Fallon mu oznámila, že sa presťahovala naspäť do Los Angeles. Zatiaľ kým Ben im varil večeru, Fallon našla tú knihu, ktorú Ben písal. Nuž v tej knihe bolo napísané, že ten človek, ktorý spôsobil požiar, pri ktorom Fallon skoro prišla o život, bol celý čas Ben. V tedy sa Fallon zľakla a odišla od Bena. Na ďalší rok sa zas stretli, udobrili sa, všetko si vysvetlili a dali sa dokopy.
    Čo ti táto kniha dala?
    Dala mi určite iný pohlad na život, že si musím dávať pozor a vždy mám byť pripravená na hocičo, lebo nikdy neviem čo sa môže stať.