Prečo som si vybrala túto knihu? Už predtým som čítala knihu od tejto autorky a veľmi sa mi zapáčila. Chcela som skúsiť ešte niečo iné, no s rovnakým typom písania. Je to písané v angličtine a to ma tiež zaujalo. Kniha bola ľahká na čítanie a prečítala som ju veľmi rýchlo. Nemá v sebe len nejaký príbeh, je tam poukázané na rôzne problémy, či vo vzťahu alebo je tam ukázané aj na psychické problémy. Celá kniha má hlbší význam a páčilo sa mi ako nie je všetko iba ružové, ale je tam spomenutá aj realita tohto sveta. Lily Bloom je to hlavná postava. Je odvážna ale aj citlivá. Snaží sa urobiť správne rozhodnutia aj keď je to ťažké.
Ryle Kincaid je úspešný lekár a na začiatku je veľmi milý a pozorný no neskôr sa ukáže aj jeho problémové správanie.
Atlas Corrigan je Lilyina prvá láska a snaží sa jej pomôcť.
Dej: Lily sa presťahuje do Bostonu po smrti svojho otca. Vždy snívala, že tam jedného dňa bude bývať a otvorí si vlastné kvetinárstvo. Jeden večer stretne lekára Ryla a postupom času sa do seba zamilujú. S kvetinárstvom jej pomáha Rylova sestra Alyssa, z ktorej sa stane Lilyina najlepšia kamarátka. Vzťah Lily a Ryla sa rýchlo vyvíja a vezmú sa. Ich manželstvo je na začiatku šťastné, no postupne sa Ryle začne správať agresívne. Lily to pripomína vzťah jej rodičov. Zhorší sa to, keď Lily stretne Atlasa, jej prvú lásku, čo ju prinúti rozmýšľať nad životom. Neskôr Lily zistí, že je tehotná a uvedomí si, že nechce, aby jej dieťa vyrastalo v zlom prostredí. Narodí sa jej dcéra Emerson a práve kvôli nej spraví ťažké, no správne rozhodnutie a ukončí vzťah s Rylom.
Páčilo sa mi to, ako realisticky boli opísané vzťahy a životné rozhodnutia. Kniha ma zaujala najmä tým, že ukazuje, aké ťažké je si vybrať medzi láskou a tým čo je správne. Autorka neidealizuje postavy a preto pôsobia realisticky. Najviac sa mi páčilo prepojenie minulosti a prítomnosti, ktoré pomohlo lepšie chápať rozhodnutia Lily.
Odporučila by som ju skôr dievčatám, pretože je to romantický príbeh. Kniha ukazuje, že nie všetko je čierno-biele a robenie správnych rozhodnutí nie je vždy ľahké. Kniha zároveň prináša iný pohľad na vzťahy a na lásku. Je to príbeh, ktorý ma určite donútil sa nad tým zamyslieť a určite by som si ho prečítala znova.
