Preskočiť na obsah

David Liss-Marvel’s SPIDER-MAN: Hostile Takeover

    No, ako to mám začať. Asi tým ako sa volá tá kniha, kto bol jej autorom, o čom je tá kniha, aké sú tam postavy, čo sa mi na nej páčilo a prečo som si ju vybral. No neviem ako vysvetlím tú knihu, keďže som ju čítal v angličtine. Áno, originál je v angličtine a vybral som si ju preto, aby som si precvičil trochu tej angličtiny ale aj preto, lebo som zistil, že preklady veľmi často preložia zle nejaké slová v cudzom jazyku.
    Dobre, ku téme. Knihu, ktorú som si vybral, je Marvel’s SPIDER-MAN: Hostile Takeover od autora Davida Lissa. Je to dobrodružno-scify žáner zo sveta komiksových hrdinov. Je to prequel(príbeh, ktorý predchádza už existujúcu prácu), ktorý sa odohráva pred videohrou Marvel’s Spider-Man. Príbeh sa točí okolo Petra Parkera (Spider-Mana), ktorý už ôsmy rok bojuje proti zločinu. Má svoju prácu ako vedec, má svoju frajerku, MJ a snaží sa to balancovať. Ale Kingpin má so Spider-Manom nevybavené účty a chce sa mu pomstiť za to, že ho skoro dostal do väzenia pred ôsmymi rokmi.
    Prečo som si ju vybral? Dôvodov je veľa. Napríklad je to veľmi výborne spracovaný príbeh, ktorý má drámu, záhadu a aj bitky. Druhý dôvod je ten, že Spider-Man je veľmi spoločná postava (veľa problémov, ktoré má, sú jasné aj pre nás). A za tretie… Je to z toho dôvodu, že si chcem zahrať spomínanú hru a chcel som byť v obraze ohľadom príbehu, ako začne tá hra.
    Tomáš Turčina