Preskočiť na obsah

Dcéra

    „Dcéra“ od Kiery Cassovej je druhý diel populárnej série „Selekcia“, ktorá sleduje osudy mladej princeznej Eadlyn Schreave, ktorej úlohou je nájsť si partnera prostredníctvom komplikovaného výberového procesu. V tejto knihe je Eadlyn už plnoletá a stáva sa novou princeznou, ktorá musí prežiť niekoľko týždňov v dome pre dvanásť vybraných chlapcov bojujúcich o jej srdce.

    Cassová nás opäť vtiahne do sveta plného politickej intríg, lásky a neustálych prekvapení. Dcéra je napínavý a dobre napínavý román, ktorý si udržuje čitateľov v napätí až do poslednej stránky. Postavy sú dobre vykreslené a každá má svoje tajomstvá, ktoré postupne odhaľujú, čo čitateľom umožňuje sa s nimi stotožniť a súcitiť s ich problémami.

    Hlavná postava, Eadlyn, je inteligentná a nezávislá mladá žena s ostrým jazykom a silnou vôľou. Jej postava sa vyvíja počas celej knihy, keď musí zvládnuť nátlak kráľovského dvora a zároveň sa vyrovnať so svojimi city k chlapcom v paláci. Je osviežujúce sledovať, ako sa Eadlyn postupne stáva silnejšou a sebavedomejšou osobou.

    Príbeh je dobre napínavý a plný prekvapení, ktoré čitateľa doslova držia na ostrie sedadla. Cassová si opäť dokázala vytvoriť zaujímavý a pútavý príbeh, ktorý bude iste zaujímať fanúšikov série „Selekcia“ aj nových čitateľov.

    Celkovo je Dcéra skvelým pokračovaním príbehu, ktorý si iste získa priazeň čitateľov. Kniha je napísaná zaujímavo a svižne, jej príbeh je dobre premyslený a postavy sú dobre vykreslené. Pre všetkých, ktorí milujú súčasné romantické príbehy s dávkou drámy a nevyspytateľných zvratov, je Dcéra ideálnou voľbou.“