Preskočiť na obsah

Deň kedy čas plynul naopak

    Rosendo Álvarez vo svojom fascinujúcom príbehu „Deň, kedy čas plynul naopak“ nás zavádza do sveta, kde bežné zákonitosti času a priestoru sa zrazu zvrátia. Hlavným hrdinom je Arturo, vedec z Výskumného ústavu fyziky, ktorý sa ocitá v zvláštnom prostredí, kde sa udalosti odohrávajú v zlom smere.
    Príbeh začína Arturovým nepríjemným prebudením, keď zistí, že zmeškal prácu kvôli zlému budíku, ktorý sa zdá pohybovať opačným smerom. Autor okamžite vytvára atmosféru napätia a zmätku prostredníctvom Arturovho strachu a neistoty z nečakaných udalostí. Záhadný svet, v ktorom sa Arturo ocitne, je zvlastne opísaný s detailmi, ktoré zdôrazňujú bizarnosť situácie.
    Jedným z pozitívnych aspektov poviedky je aj autorova schopnosť udržať čitateľov záujem a napätie od začiatku do konca. Príbeh postupne odhaľuje tajomstvo časovej anomálie a zdôrazňuje dôsledky, ktoré by mohli mať pre svet a jeho obyvateľov.
    Veľmi sa mi tento príbeh páčil originálnym sci-fi príbehom, ktorý bol veľmi napínavý. Tento príbeh by som všetkým, ktorí majú radi sci-fi.