Preskočiť na obsah

Denník Anny Frankovej, Anna Franková

  Túto knihu som si vybrala preto, lebo som sa chcela dozvedieť viac o druhej svetovej vojne, no netušila som, že si nájdem novú knižnú kamarátku.
  Anna Franková ma naučila, že dokážeme nájsť nádej, vďačnosť a šťastie aj v tých najťažších situáciách nášho života a je dôkazom nevinnosti obetí, ktoré stratili a stále strácajú životy pri často bezvýznamných a krutých vojnách.
  Anna je židovka v rokoch vojny a keď jej sestru povolajú do pracovného tábora, rodina sa musí ukryť.
  Napriek všetkému je Anna dievča ako každé iné, ktoré sa snaží naplniť svoju mladosť a aj keď v úkryte, stretáva sa s problémami dospievania a často býva neporozumená svojou rodinou a ľuďmi, ktorí sa ukrývali spolu s ňou.
  Aj preto píše svojej imaginárnej priateľke Kitty, po ktorej vždy túžila. Všetky záznamy v denníku sú venované Kitty.
  Keď som čítala Denník Anny Frankovej, mala som pocit, akoby som bola Kitty, akoby som ja bola Anina najlepšia kamarátka, ktorá znáša Annine ťarchy a radosti.
  Napriek tomu, že Anna nebola porozumená a aj keď ju obklopovala krutosť vojny, stále verila, že ľudia sú od srdca dobrí.
  Anna píše Kitty dovtedy, dokiaľ niekto, nevie sa kto, úkryt neprezradí a Annu nepresunú do koncentračného tábora. Tam Anna umiera na týfus.
  Nikto z úkrytu, okrem Anninho otca neprežil. Annin otec neskôr vydal denník svojej dcéry Anny Frankovej.