Preskočiť na obsah

Denník odvážneho bojka

  Obsah:
  Rodina Heffleyovcov, otec, mama a tri deti, sa vydali cez Vianočné sviatky na dovolenku, ktorú videli v televíznej reklame. Vianoce chceli zameniť sa luxus a teplo. Ich syn Greg chcel zostať doma, lebo je to pohodlný chlapec, bojí sa výšok, preto nechce lietať. Dúfal, že tato s tým nebude súhlasiť, lebo veľký držgroš. Nerád míňa peniaze. Zima mu, ale už liezla na nervy a tak sa rozhodol dovolenku zaplatiť.
  Cestou na letisko sa dostali do veľkej zápchy, z ktorej mali stres, že nestihnú let, ale pri príchode na letisko sa našťastie ukázalo, že let mešká. To bola prvá nástraha dovolenky.
  Keď rodinka prišla na dovolenku, čakalo ich nemilé prekvapenie. Luxus nebol luxus a krása nebola krása! Všetky bazény boli preplnené, okolie hotela bolo špinavé a neupravené a to najhoršie bol veľký múr, cez ktorý nikto nemohol prejsť. Za ním sa nachádzala „nuda“ pláž, ktorú nazývali „hýrivá zóna“.
  Chceli si užiť aspoň atrakcie a využili všetko čo bolo v ponuke, napríklad šnorchlovanie, plážový volejbal, jazdu na banáne, windsurfing, paddleboarding, plávanie s delfínmi, pozorovanie vtákov a potápanie k vraku lode.
  Rodrick, Gregov brat si našiel dievča, ktoré ho o pár dní pustilo k vode.
  Celá dovolenka bola čistá katastrofa. Čakali na nich nástrahy od úpalu, cez pokazený žalúdok až po jedovaté zvieratá. Nielen, že si ju neužili, ale skôr zažili veľké sklamania.

  Zaver: Všetky knihy o odvážnom bojkovi sú zábavné a tak isto bola aj táto. Je v nej veľa úsmevných príhod.