Preskočiť na obsah

Denník odvážneho bojka 9 : Dlhá cesta

  Denník odvážneho bojka 9: Dlhá cesta

  Autor : Jeff Kinney

  Ahoj! Ak čítaš túto recenziu na knihu, znamená to, že si sa zapojil do akcie „vráťme knihy do škôl!“ To je dobre, lebo určite rád čítaš a určite si že už prečítal veľa kníh. Teda možno 🙂 Dnes si ti ale poviem ako veľmi sa mi páči séria denník odvážneho bojka, hlavne deviaty diel. Ak nevieš čo je to „denník odvážneho bojka“ tak ti to v skratke vysvetlím.
  Je to o tom ako si dieťa menom Greg založil denník a píše čo sa mu všetko deje v živote. Do jeho rodiny patria dvaja bratia: Rodrick (straší) a Manny (mladší). Taktiež má mamu aj otca. Jejich mená sú Susan a Frank. Rodrick vkuse robí Gregovi zle a Manny na Grega v kuse za niečo žaluje. Keby Rodrik alebo Gregovi spolužiaci zo školy zistili, že má denník, tak by ho určite šikanovali, lebo denníky sú vraj len pre baby.
  V deviatom dieli vyrazí Greg a jeho rodina na cestu autom do sveta. Samozrejme, že Greg o tom vôbec nerozhodol. Toto rozhodnutia urobila jeho mama. Jeho mama vkuse chce aby sa jašil vonku a nečumel furt do obrazovky. No problémy sa začnú nabalovať, ešte predtým ako vôbec len vyrazia na cestu. Aj keďsa na začiatku môže zdať, že si to užili vôbec to nie je pravda. Zažili strašne veľa dobrých dobrodružstiev so zlým kocnom.
  Zamozrejme, že celý dej ti neprezradím, no dúfam, že som ti vdýchol nádej na to aby si si ju prečítal. Mne sa knižka veľmi páčila a určite by sm ti ju odporúčil.