Preskočiť na obsah

Denník odvážneho bojka

  Greg prestúpi na strednú, na druhý stupeň do 6. ročníka. Zrazu sa ocitá vo svete dospievajúcich tinedžerov, kde sa vôbec nevyzná . Zároveň ale zisťuje to že tým tinedžerom stáva on sám. Greg rieši rôzne problémy  so školou, so starším a mladším bratom alebo problém divných rodičov.

  Rodrick čo je Gregov brat, je dosť veľký blbec. Má kapelu ktorá má meno Plynný Mechúr. Grega nemá veľmi v láske, ale ani Greg jeho. Myslí si o sebe že môže mať každé dievča ktoré sa mu zapáči, ale pri tom je vo vzťahoch totálny outsider.
  Gregov mladší brat Manny je typický mladší brat. Všetko čo urobí zvaľuje na Grega. Rodičia ho dosť rozmaznávajú a tak zanedbávajú Grega.

  Gregovi rodičia sú dosť divní. Gregov otec stále len posedáva nad modelom bojiska z občianskej vojny a tak Grega nerieši. Gregova mama je zas typická tým že stále obskakuje Mannyho, pretože si myslí že Greg sa už o seba vie postarať sám.
  Prvý diel je o nástupe Grega do 6. ročníka. V dvojke sa Gregova mama snaží donútiť Grega a Rodricka pokojnému bratskému životu. V trojke Greg zase rieši svoje problémy. Štvorka je o nevydarených prázdninách. Päťka je o zisteniu, že Greg dospieva. A šestka je o „vydarených“ Vianociach.

  Dodnes boli preložené do viac ako 50 jazykov a po celom svete sa už predalo viac ako 200 miliónov výtlačkov.
  Môj názor na túto knihu je taký že sa to určite ľahko číta a dosť sa na tom nasmejem.
  Nie je tam veľa textu a sú tam hlavne obrázky.