Preskočiť na obsah

Denník odvážneho bojka Posledná kvapka

  Hlavné postavy
  Greg – zažíva dobrodružstvá, ale aj nepríjemné veci, má staršieho a mladšieho brata, mladší sa volá Manny a starší brat je Rodrick.
  Rodrick – je starší brat Grega a má metalovú kapelu.
  Manny – je mladší brat Grega a keďže je najmladší z rodiny, je rozmaznaný…
  Mama – skúša nové triky výchovy detí.
  Otec – sa snaží prežiť všetko, čo sa deje okolo neho.
  Rowley – je Gregov najlepší priateľ.

  Tretí diel svetového bestselleru Denník odvážneho bojka má názov Posledná kvapka. Hlavný hrdina Greg Heffley zostane asi navždy bojkom, ale kedy to konečne pochopí jeho otec? Frank Grega neustále tlačí do tímových športov a iných činností, ktoré zaručia, že jeho syn bude vnímaný ako poriadny chlap. Greg tieto snahy úspešne marí, až kým nepretečie povestná „posledná kvapka“. Keď nad ním začne visieť Damoklov meč v podobe vojenskej školy, Gregovi dôjde, že pred prázdninami v uniforme ho zachráni len veľká dávka hrdinstva…
  Jeff Kinney, autor knižnej série Denník odvážneho bojka, napísal už šesť dielov a niekoľko špeciálnych vydaní. Prvá časť série, O tom, ako sa stať hrdinom, vyšla v zahraničí už v apríli v roku 2007. Knihy zaznamenali úspech nielen jedinečným humorom blízkym deťom, ale aj kreslenými ilustráciami, ktoré príbeh nielen dopĺňajú, ale hlavne ozvláštňujú. Kinney mal ku knihám blízko už od malička, no jeho najobľúbenejšie príbehy neboli v knihách, ale v komiksoch. Aj to bol impulz na to, aby Denník odvážneho bojka obsahovali kresby.